1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. JPMorgan’dan yüreklere su serpen haber: Bitcoin ve kripto paralar…
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

JPMorgan’dan yüreklere su serpen haber: Bitcoin ve kripto paralar…

JPMorgan’dan yüreklere su serpen haber: Bitcoin ve kripto paralar…
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük yatırım bankası JPMorgan’ın son araştırması yatırımcıların yüreklerine su serpecek bir görünüm ortaya koyuyor. Buna göre Bitcoin vadeliler piyasasındaki pozitif işaretler kripto para piyasasındaki iyileşmenin başladığını gösteriyor.


JPMorgan uzmanlarına göre Bitcoin ve kripto paralarda iyileşme süreci başladı

Kripto para piyasası 12 Mayıs 2021’den bu yana devam eden satış baskısı görüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri son 6 haftada yüzde 50 değer kaybetti. Buna rağmen dünyanın en büyük yatırım bankası JPMorgan’ın son araştırması, kripto para piyasasındaki iyileşmeye dikkat çekiyor.

JPMorgan’in araştırmasına yer veren Bloomberg haberine göre, uzmanlar Josh Younger ve Veronica Mejia Bustamante, Bitcoin vadelileri piyasasındaki son istikrarın kripto para piyasası için olumlu bir işaret olduğunu belirtiyor. Ancak şimdilik genel kripto para piyasası henüz sağlıklı değil.

JPMorgan araştırmasında şöyle deniliyor:

“Kısa vadeli görünüm zorlu. Piyasada hala ekside olan ve temizlenmesi gereken pozisyonlar var. Bundan dolayı her ne kadar kripto para piyasası henüz sağlıklı olmayan işaretler gösterse de, iyileşme sürecinin de başladığı görülüyor.”

JPMorgan Küresel Pazar Stratejisi Genel Müdürü Nikolaos Panigirtzoglou, bu ay başında yaptığı açıklamada, Bitcoin’e kurumsallardan gelen talebin zayıf olduğunu söylemişti. Panigirtzoglou, Business Insider’e verdiği röportajında, en büyük kripto paraya kurumsal yatırımcıların yeniden ilgi duyması için 30,000 doların altına kırılma gerektiğini belirtmişti.

İlgili – Parabolik Bitcoin indikatöründe bu seviyeye tehlikeli çöküş işareti

Kripto para balinaları

Piyasadaki volatiliteye rağmen, Mayıs 2021’den bu yana “balina” olarak adlandırılan büyü kripto para hesaplarının transferleri artırdığı görülüyor.

İyi bilinen bir Ethereum balina hesabı, geçen hafta dijital cüzdandan kripto para borsası Binance’e 81,760 ETH transfer etti. Benzer şekilde XRP balinaları da önde gelen kripto borsalarından dünyanın en büyük kripto parası XRP transferleri yapıyor. Bir XRP balinası, 24 Haziran’da Binance’ten bir dijital cüzdana 26 mlilyon coin taşıdı.

Bitcoin ağı da balina hareketliliğinde bir artış sergiliyor. Blockchain izleme ve analiz şirketi Whale Alert’e göre, lider Bitcoin balinası kısa süre önce Coinbase’den bir cüzdana 2,395 Bitcoin aktardı. Bu işlemin değeri ise 79 milyon dolar.

İlgili – Uzmandan endişe verici tahmin: Bitcoin’in düşüşü bu seviyeye kadar uzanır

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: