fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Uzmandan endişe verici tahmin: Bitcoin’in düşüşü bu seviyeye kadar uzanır

Uzmandan endişe verici tahmin: Bitcoin’in düşüşü bu seviyeye kadar uzanır

Uzmandan endişe verici tahmin: Bitcoin’in düşüşü bu seviyeye kadar uzanır
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç ay önce 60,000 dolar seviyesini geçince yeni zirve kaydetmiş ve şimdi de sürekli düşüşler yaşıyor. Son toparlanma girişimlerine rağmen BTC için gerçek dip seviyesi görülmemiş olabilir. Piyasa uzmanı da Bitcoin için “gerçek dip seviyesi” yorumunu CNBC’de paylaştı.


Uzman yorumu: Bitcoin’in düşüşü ancak 10,000 dolarda gerçek dip yapar

Bitcoin fiyatı bu hafta aylar sonra ilk defa 30,000 doların altına düştü. Lider kripto para ardından hızla 34,000 dolar bölgesine toparlandı. Ancak bugün sabah itibariyle yeniden 31,000 dolara doğru düştüğünü görüyoruz.

Guggenheim CIO’su Scott Minerd ise Bitcoin severlerin ani yükselişlere hemen sevinmemeleri gerektiğini belirtiyor. Uzmana göre BTC için “gerçek dip seviyesi” 10,000 dolarda olabilir. Minerd için Bitcoin’in 10,000 dolara kadar düşerek dip oluşturması sürpriz olmayacak.

Minerd bu görüşlerini Cuma günü CNBC’de katıldığı bir programda dile getirdi. Uzman, bu süper ayı görüşünü mevcut teknik görünüme göre belirlediğini de kaydediyor. Ancak yine de belirttiği bu hedefin bir az “aşırı” olabileceğini de kabul ediyor. Buna göre Bitcoin boğaları daha muhafazakar bir bakış açısıyla düşüşün 15,000 dolarda son bulmasını bekleyebilir. Şöyle diyor:

“Teknik verilere baktığınızda gerçek dip seviyesi 10,000 dolarda olur. Biliyor musunuz, bu biraz aşırı olabilir. Buna 15,000 dolar diyelim.”

Bitcoin fiyatı Mayıs ortasında 60,000 doların üzerinde yeni tüm zamanların en yüksek değerini kaydetmişti. Ancak bu yükseliş Çin’in madenciliği yasaklaması ve daha sıkı kripto para yasakları koyduğu haberleri üzerine sekteye uğradı.

Bu haberler üzerine BTC 30,000 dolara kadar düştü. Kısa süre önce 35,000 dolara toparlanmaya çalışsa da yeniden 31-32,000 dolar bölgesine düşüş yaşadı.

Minerd ise insanların Bitcoin’e daha fazla yatırım yapmadan önce düşünmeleri gerektiğini söylüyor. Ona göre şu an BTC’ye daha fazla yatırım yapma zamanı değil.

Farklı bir yaklaşım: Ünlü analist PlanB: Bitcoin 2021’de 450K görebilir, en kötü senaryoda 135K

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: