Bitcoin’i boş verin asıl yatırımı buna yapmalı!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son iş gününde Bitcoin fiyatlarında tekrardan aşağı yönlü bir hareketlenme söz konusu. Düşen fiyatlar, bazı yatırımcılar için dipten alım fırsatı sunuyor. Ancak Bitcoin’i bile gölgede bırakacak bir yatırım aracı, son günlerde fırsat düşkünlerinin radarında!


Bitcoin’i boş verin asıl yatırımı buna yapmalı!

Bitcoin taraftarları belki attığımız başlığa kızabilirler ama Bitcoin’i Bitcoin için boş verin asıl yatırım fırsatı bu alanda! Bitcoin madencilik donanımlarından bahsediyoruz. Bilindiği üzere Çinli Bitcoin madencileri, Çin yönetiminin aldığı kararın ardından kepenk indiriyorlar. Binlerce Antminer ve ASIC marka Bitcoin madencilik donanımları ıskartaya çıktı. Bit pazarına nur yağdı. Çinli madenciler harıl harıl ikinci el Antminer ve ASIC donanımlarını satışa çıkarıyor.

İkinci el piyasasında oluşan arz bolluğu Bitmain’i finansal açıdan zorlamaya başladı. Öyle ki ünlü madencilik donanım üreticisi Bitmain, üretime ara verdiğini açıkladı.  Şu sıralar kelepir fiyattan Antminer ve ASIC Bitcoin madencilik cihazları almanın zamanı. Bu cihazlarla başkalarının Bitcoin’ini almaktansa kendi Bitcoin’lerinizi kendiniz üretebilirsiniz. Hatta kendi Bitcoin çiftliklerini kurabilirsiniz.

Yeni Antminer T19Ebay gibi online alışveriş platformlarında ikinci el Antminer ve ASIC  listeleme sayısındaki artışlar dikkat çekiyor.

Bu cihazların satın alınarak Türkiye’ye getirilmesi bazı düzenlemelere ve denetime tabii olacağı kesin. Bu nedenle Bitcoin madencilik cihazlarını satın almadan önce ithalat konusunda kendi araştırmanızı yapmanız gerekecektir. Bu ürünlerin ithalatı için bazı vergileri ödemeniz gerekecektir.

Çin yönetiminin Bitcoin madenciliğini yasaklaması, Bitcoin fiyatlarında ciddi dalgalanmalara neden oluyor. Bu süreç madencilik konusunda küresel bir denge oluşana kadar devam edebilir. Çin’in piyasada neden olduğu boşluk başka ülkeler tarafından doldurulacaktır. Bu konuda Kuzey Amerika ülkeleri oldukça ilgili gözüküyor.

Lütfen Bkz: Kanada yeni bir El Salvador yolunda! Kanada’da neler oluyor?

Ayrıca piyasayı terk eden Çinli madenciler ellerindeki Bitcoin’lerin bir kısmını da piyasaya dump etmeleri fiyatlardaki aşağı yönlü dalgalanmalara neden olan diğer önemli faktör olduğunu belirtmekte yarar var.


Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’i boş verin asıl yatırımı buna yapmalı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.