fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin balina hareketleri aslında herşeyi anlatıyor!!

Bitcoin balina hareketleri aslında herşeyi anlatıyor!!

Bitcoin balina hareketleri aslında herşeyi anlatıyor!!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü on-chain analisti Will Clemente, Bitcoin’i çepeçevre saran satış baskısının arkasında kimlerin olduğunu açıkladı.

Ünlü analistten Bitcoin balina hareketlerine dair çarpıcı veriler!

Popüler analist The Pomp Letter’ın yayınlanan son bölümünde, Bitcoin ağındaki akümülasyon işlemlerini gösteren bazı metriklerin yanı sıra, mevcut satış baskısı hakkında önemli detaylar paylaştı.

https://twitter.com/APompliano/status/1408410250345123845?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1408410250345123845%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fbitcoin-aggressively-accumulated-by-strong-hands-analyst

Uzun vadeli yatırımcılar Bitcoin topluyor!

The Pomp Letter’ın son bölümünde Clemente, Bitcoin ağında devam eden akümülasyon süreçlerine dair bir analiz paylaştı.

Clemente tarafından belirtildiği gibi, HODLers olarak tabir edilen uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları, bu hafta pozisyonlarını önemli ölçüde artırdı. Likit olmayan Bitcoin arzı, mayıs ayının sonundan bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor.

Yani, uzun vadeli yatırımcılar, portföylerine 120.739 BTC eklerken; yeni yatırımcılar varlıklarını 97.333 BTC kadar azalttı.
2013 ve 2016’da da benzer hareketler gözlemlendiğini belirten Clemente, bunun, deneyimli Bitcoin yatırımcılarının boğa koşusunun bir sonraki aşaması için zemin hazırladığına dair bir işaret olduğunu söyledi.

bitcoin balina hareketleri Bitcoin balina hareketleri aslında herşeyi anlatıyor!!

Büyük yatırımcılar dipten satın alıyor!


Uzun vadeli yatırımcılar Bitcoin toplarken, aynı zamanda piyasa hareketleri üzerinde en fazla etkiye sahip Bitcoin sahiplerinin, yani 1.000+ BTC tutan cüzdan sayıları da artıyor.
Bu arada yakın zamanda merkezi borsalarda bulunan stablecoin sayısı da tarihi zirvelere yükseldi. Genellikle böyle bir artış, satın almaya yönelik ilginin arttığını gösterir.

Fakat bunula birlikte bazı madenciler hala, düşüş devam ederken bile, satış yapıyor. Bu da muhtemelen Çin’in kripto ve madencilik üzerindeki yoğun baskısından kaynaklanıyor.

Bitcoin balina hareketleri aslında herşeyi anlatıyor!!

Son olarak; Clemente, OTC (tezgah üstü) platformlarında kaydedilen işlemlerin de yükseliş işaretleri olarak yorumlanması gerektiğini ifade ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.