1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Michael Saylar Microstrategy’nin neden Bitcoin sattığını açıkladı!

Michael Saylar Microstrategy’nin neden Bitcoin sattığını açıkladı!

Michael Saylar Microstrategy’nin neden Bitcoin sattığını açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’e yaptığı yatırımla biline ve daha önce Bitcoin satışı ile gündeme gelmeye Microstrategy’nin CEO’su Michael Saylor, neden Bitcoin sattıklarını açıkladı. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

Michael Saylar Microstrategy’nin neden Bitcoin sattığını açıkladı!

Bitcoin 2023 yılına yatay bir görünümde başladı. Lider kripto para birimi 16.500-17.000 dolar seviyesinde konsolide oluyor. Geçtiğimiz yılın en düşük seviyesi 15.862 dolarda kaydedildi. Bu seviye bir destek oldu ve BTC’nin daha aşağı düşmesi boğalar tarafından engellendi.

Yılın son günlerinde gündeme bir haber düştü. Bu Bitcoin açısından önemli bir gelişmeydi. Zira yıllardır Bitcoin’e yaptığı yatırımla dikkat çeken Microstrategy, ilk defa Bitcoin sattığını açıkladı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Şirketin kurucusu Michael Saylor, Bitcoin satışına ilişkin açıklamalarda bulundu. Saylor, daha önce firmanın kripto varlıklarını satmayacağını belirtmesine rağmen yazılım şirketinin neden bir miktar Bitcoin (BTC) sattığını açıkladı.

Bir Twitter Spaces tartışmasında Saylor,   şirket olarak MicroStrategy’nin firmanın Bitcoin’inin bir kısmını satarak vergi avantajlarından yararlanabilecek bir konumda olduğunu ve bu nedenle Bitcoin sattığını belirtti.

“Vergi ödediğimiz bazı sermaye kazançlarımız var ve sonra Bitcoin’de bazı sermaye kayıplarımız olabilir, bu nedenle Bitcoin’i satarak ve sermaye kaybını alarak, bunu bazı sermaye kazançlarını dengelemek için kullanabiliriz. Bu yüzden şirket için çok vergi açısından verimli.”

28 Aralık’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan bir dosyada MicroStrategy, 22 Aralık’ta BTC başına ortalama yaklaşık 16.776 ABD doları fiyatla 11,8 milyon ABD doları değerinde Bitcoin sattığını bildirdi. Şirket, yaklaşık 704 BTC satışının vergi amaçlı olduğunu söylüyor.

Dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin sahibi, sunulan başka SEC dosyasına göre satıştan iki gün sonra sattığından daha fazla Bitcoin aldı. Bu alım ise yaklaşık 13,6 milyon dolar değerinde.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 16.773 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

Bitcoin

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.