1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Memecoinler yükselişte! Son 2 haftada %14’lük değer artışı!

Memecoinler yükselişte! Son 2 haftada %14’lük değer artışı!

Memecoinler yükselişte! Son 2 haftada %14’lük değer artışı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021’de yükseliş trendinde olan bir grup kripto para var ki memecoin ya da memetoken olarak adlandırılıyor. Memecoin’ler yılın son günlerinde tekrardan yükselişte!


Memecoinler yükselişte! Son 2 haftada %14’lük değer artışı!

İnternetin ve sosyal medyanın yaygınlaşması ile literatüre kazandırılan bir kavram var o da meme kavramı. Meme kavramı bir olgunun, davranışın ya da nesnenin topluluklar tarafından kopyalanarak yaygınlaşması anlamında kullanılıyor. Meme kavramı kısa sürede finansal piyasalarda ve kripto para piyasalarında da etkisini göstermeye başladı. Sosyal medyada örgütlenen bir grup yatırımcının almış olduğu yatırım kararı, kısa sürede binlerce yatırımcılar tarafından kopyalanarak piyasalar üzerinde ciddi etki oluşturabiliyor.

Kripto para piyasalarında memecoin ya da memetoken olarak adlandırılan iki lider kripto para Dogecoin ve Shiba Inu! Bu iki kripto paranın oldukça ateşli taraftarları var ve bu taraftarlar sosyal medya üzerinde örgütlenerek fiyatlar üzerinde olağanüstü etkiler oluşturabiliyor.

Lütfen Bkz: Güncel Dogecoin fiyat tahmini

Dogecoin ve Shiba memecoin grubu kripto paraları içerisinde %83’lük piyasa hakimiyetine sahip. CoinGecko verilerine göre yazının kaleme alındığı saatte 55 milyar dolarlık toplam piyasa büyüklüğüne sahip.

Lütfen Bkz: Güncel Shiba fiyat tahmini

55 milyar dolarlık pastadan Dogecoin 25.4 milyar dolar, Shiba ise 21.38 milyar dolar pay alıyor. Aşağıdaki tabloda memecoin içerisinde en yüksek pay alan top 5 kripto parayı görüyoruz.

memecoin

Memecoin sınıflandırmasında yer alan top 10 kripto paraları sırasıyla şunlar:

Dogecoin, Shiba Inu, Magic Internet Money, Spell Token, Dogelon Mars, Baby Doge Coin, Samoyedcoin, Catecoin, Hoge Finance, DogeBonk

Kaynak

İlgili!

Meme coin nedir? Popüler meme coinler hangileridir?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.