1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Dogelon Mars (ELON) nedir ve geleceği nasıl?

Dogelon Mars (ELON) nedir ve geleceği nasıl?

Dogelon Mars (ELON) nedir ve geleceği nasıl?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogelon Mars (ELON) bir meme coin ve ismini Dogecoin (DOGE) ile Tesla CEO’su Elon Musk’tan alıyor. Bu coin son bir yılda büyük iniş ve çıkışlar kaydetti. Bu projenin ne olduğuna ve isminin de belirttiği gibi Mars’a kadar yükselme potansiyeli olup olmadığına bakalım.


Dogelon Mars (ELON) nedir?

Dogelon Mars, Ethereum blockchain üzerinde kurulan bir proje ve ERC-20 tokeni standardını kullanıyor. Bu şu demek. Bu proje Ethereum blockchaini güvenlik için kullanırken, tokeni için kendine özgü özellikler geliştirebilir.

İlk bakışta dikkat çeken şey, token arzı ile ilgili. İlk token arzının yüzde 50’si Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e hediye edilmişti. Geri kalan yüzde 50 ise Uniswap likidite havuzunda kilitlendi. İlk defa ise IDO üzerinden (initial DEX offering) piyasaya sunuldu.

Projenin amacı ise “gezegenler arası bir para birimi” kurmak. Ancak henüz bunu nasıl yapacakları konusundaki planlarını açıklamadılar. Kullanım olarak henüz pek bir iş yapmıyor.

Dogelon Mars (ELON) nedir ve geleceği nasıl?

Yine de kısa adı ELON coin olan Dogelon Mars’ın fiyatı yüzde 100,000 oranında büyüdü. Bunun başlıca sebebi olarak ise topluluğun yatırım yapması olarak görülebilir. Proje, Twitter ve Telegram üzerinden yaklaşık olarak 250,000’lik bir hedef kitleye ulaştı. Böylece daha fazla kişiyi bu coini almak için teşvik ediyor.

Dogelon Mars’ın güçlü bir topluluğu var ve hiç yorulmadan token için destek sağlıyorlar.

Dogelon Mars (ELON) coin bir Dogecoin forku mu?

Dogelon Mars (ELON) coin, bir Dogecoin (DOGE) forku olduğunu iddia ediyor. Buna rağmen bu iddiayı destekleyecek pek fazla delil yok. Çünkü çok fazla maksimum arza sahip ve aynı zamanda DOGE’dan farklı çalışıyor.

İlgili – Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

Dogelon Mars (ELON), Elon Musk tarafından mı kuruldu?

Dogelon Mars projesinin kurucusu, adının Elon olduğunu iddia ediyor ancak bu bilgiyi doğrulayacak bir şey yok. Çünkü projenin kurucusu anonim kalmaya devam ediyor. Öyle görünüyor ki bunu söyleyerek, projenin asıl kurucusunun Elon Musk olduğunu ima ederek popülerlik kazanmaya çalışıyorlar. Ancak gerçekten de projenin arkasında Elon Musk’ın olma ihtimali hiç yok.

Dogelon Mars (ELON) token bilgileri

CoinMarketCap verilerine göre, Dogelon Mars (ELON) token piyasa değerine göre 158. (Ocak 2022’de 118’e kadar yükselmişti) en büyük kripto para. ELON token fiyat tablosu ise şöyle:

Dogelon Mars (ELON) nedir ve geleceği nasıl?Dogelon Mars (ELON) token fiyatı Kaynak: CoinMarketCap

Kripto paranın diğer önemli verileri şu şekilde:

  • Piyasa değeri: 266,138,033 dolar (Mayıs 2022 itibariyle)
  • Dolaşımdaki arz: 552,622,516,859,622 ELON (Temmuz 2022 itibariyle)
  • Toplam ve maksimum arz: 1,000,000,000,000,000 ELON
  • Tüm zamanlar en yüksek fiyatı: 0.00003263 dolar (31 Temmuz 2021)

Kaynak

İlgili – Meme coin nedir? Popüler meme coinler hangileridir?