1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü analistten yatırımcılara Cardano (ADA) uyarısı!

Ünlü analistten yatırımcılara Cardano (ADA) uyarısı!

Ünlü analistten yatırımcılara Cardano (ADA) uyarısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti yeni bir yayında Cardano (ADA) için biz dizi uyarıda bulundu. Analistin Cardano yatırımcılarının dikkatine sunduğu uyarılar ve teknik detaylar yazımızda.

Ünlü analistten yatırımcılara Cardano (ADA) uyarısı!

Ünlü kripto analiz kanalı InvestAnswers’da yayınlanan yeni bir video’da kripto ekosisteminin en büyük 6. varlığı olan Cardano (ADA) için uyarılar yapıldı.

İlgili: Cardano nedir, geleceği nasıl?

Cardano, eylül ayında başlattığı rallinin ardından tüm zamanların en yüksek değeri olan 3,10 dolara çıkmıştı. Yazının kaleme alındığı anda Coinmarketcap verilerine göre 1,46 dolardan işlem gören kripto paranın toplam piyasa değeri 48,9 milyar dolar. ADA son bir hafta içersinde %15 değer kazandı. Ancak bu değer kazancı ünlü analisti tatmin etmedi.

Cardano (ADA) haftalık grafik

cardano Ünlü analistten yatırımcılara Cardano (ADA) uyarısı!

Analist, kripto para biriminin temel zayıflık belirtileri gösterdiğini ifade etti.  Elinde 1 yıldan uzun süredir Cardano tutan yatırımcı sayısındaki azlığa dikkat çeken analist bu veriye şaşırdığını belirtti.

“Cardano sahipleri ile varlığa spekülatif amaçla yatırım yapanları karşılaştırdığımızda uzun vadeli Cardano sahiplerinin oranın düşük olmasına şaşırıyorum. Bu blok zincir verisi ve tamamen doğru. Cardano sahiplerinin yalnızca %6,95’i bir yıldan fazla Cardano’ya sahip.”

Analist, bu veriyi Ethereum ile karşılaştırıyor. Ethereum’da aynı oran ise %60. Yani bir yıldan fazla bir süredir elinde Ethereum tutan yatırımcıların oranı %60 gibi büyük bir değerde. Bu veri yatırımcıların Ethereum için bir gelecek gördüğünü ortaya koyuyor.

İlgili: Cardano (ADA) fiyat tahmini

Cardano için kırmızı bayrak gösteren bir başka veride aktif adres sayısı. Analist, zincirde 3 milyon adres bulunduğunu ancak bunlardan sadece 4,000’inin aktif olduğunu belirtiyor.

“Aktif adreslere bakalım. Bakmamız gereken bir başka ilginç istatistik.  Zincirin üç milyon adresi var ama aktif olanlar sadece %4. Ethereum’un 66 milyon adresi olduğunu unutmayalım.”

Ünlü analist, Cardano’nun Google trenlerine göre de geride olduğunu ve yatırımcıların bu verilere göre Cardano’ya (ADA) ilgi göstermediğini savundu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: