1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Mastercard’tan kripto para ticaretinde dev adım

Mastercard’tan kripto para ticaretinde dev adım

Mastercard’tan kripto para ticaretinde dev adım
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mastercard, bankaların müşterilere kripto trading hizmetleri sunmasına yardımcı olacak. Amerikan fintech devi Mastercard, finans kurumlarının müşterilerine kripto ticareti sunmasına izin veren bir program başlattı. Banka ile bir kripto ticaret platformu olan Paxos arasında bir köprü görevi gören Mastercard, finansal kurumların müşterilerine kripto para ticaretini getirecek.

Mastercard kripto ticaretinde bankalara yardımcı olacak

Mastercard kısa süre önce kripto para ödemelerini kullanıcılar için erişilebilir hale getirme planını duyurdu. Çok uluslu bir Amerikan devi olan Mastercard, bankaların müşterilere kripto ticaret hizmetleri sunmalarına yardımcı olmak için dev bir adım attı. Mastercard, müşterilerin hizmetten yararlanmasına yardımcı olmak için bir kripto ticaret platformu olan Paxos ile bankalar arasında köprü kurmaya hazırlanıyor.

mastercard

Mastercard, bankaların kripto ticaret açığını kapatmasına yardımcı olacak. Mastercard’ın kripto para birimini kitlelere ulaştırma ve kripto para ödemelerini “her gün” yapma planı, devin finansal kurumların kripto para birimi ticareti sunmasına yardımcı olacak bir program duyurmasıyla yolunda gidiyor. Mastercard, PayPal tarafından benzer bir hizmet sunmak için kullanılan bir kripto ticaret platformu olan Paxos arasında bir köprü görevi görecek.

İki kuruluş, Mastercard ve Paxos, bankacılık ortağı için güvenlik, süreç ve mevzuat uyumluluğunu yönetecek. Bu, bankaların dijital varlık ticaretinden uzak durmalarının en önemli iki nedeni, uyum ve varlıkların yönetimi olduğu için kripto ticaretini kitleler için erişilebilir hale getirecek.

Mastercard

Mastercard, kripto ticaretine başlamak için doğru zamanı ve ortağı bekleyen çok sayıda piyasa katılımcısı olduğunu kabul ediyor. Hizmeti bankalar aracılığıyla sunmak, dijital varlık ticareti yapma yolculuklarına başlamalarına yardımcı olacaktır. Ocak 2022’den bu yana, Terra‘nın LUNC’sinin (eski adıyla LUNA) ve UST’nin çöküşü gibi birçok yüksek profilli hack, borç verenler tarafından açılan iflaslar ve olaylar oldu. Bu olaylar, kripto ticaretine yeni başlayanlar için barikat görevi gördü.

Bitcoin ve en iyi altcoinler oynaklıkları ile bilinir ve dijital varlıklar risk varlıkları olarak kabul edilir. Ayı piyasası, savunuculara göre bir sonraki boğa piyasasının önüne geçmek için hizmetler ve ortaklıklar kurmak için ideal bir zaman olarak kabul ediliyor. Mastercard’ın hamlesi, son iki yılda milyarlarca saldırıya uğrayan kripto endüstrisi tarafından memnuniyetle karşılandı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: