1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Paypal kurucusundan müthiş Bitcoin tahmini!

Paypal kurucusundan müthiş Bitcoin tahmini!

Paypal kurucusundan müthiş Bitcoin tahmini!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin için birçok tahmin tapılıyor. Ancak şimdiye kadar ki en heyecan verici tahminlerden birini dev ödeme platformu Paypal’ın kurcusu yaptı. Detaylar haberimizde.

Paypal kurucusundan müthiş Bitcoin tahmini!

Bitcoin, hafta sonuna bir düzeltme ile başladı. Lider kripto para birimi kritik destek noktası 43,500 doları tutamadı ve nisan ayının en düşük seviyesine geriledi. BTC, mart ayının ortasından bu yana bir yükseliş trendi yakalamış ve 48,000 doları görmüştü.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

2022 yılının en yüksek seviyelerini kaydeden BTC, bu seviyelerde kalamadı. Kontrol şimdilik ayılarda ve BTC aşağı yönlü seyrini sürdürüyor. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 42,475 dolardan işlem gören ve piyasa değeri 807 milyar dolara düşen Bitcoin, son 24 saat içerisinde %2,88 değer kaybetti. BTC, piyasanın %41,1’ini domine ediyor.  Kripto piyasasının toplam değeri de nisan ayında ilk defa 2 trilyon doların altına geriledi. Şu anda 1,965 trilyon dolarda.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin Paypal kurucusundan müthiş Bitcoin tahmini!

Piyasanın bu olumsuz görünümüne rağmen PayPal kurucusu PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel’den müthiş bir Bitcoin tahmini geldi. Thiel, Bitcoin’in altının piyasa değerini aşacağını ve nihayetinde bugünün 100 katı bir fiyatla tüm borsanın değerine rakip olacağını tahmin ediyor.

İlgili: Dev şirketler Tesla ile Bitcoin için bir araya geldi!

Miami 2022 Bitcoin konferansında konuşan ünlü yönetici, geleneksel finans ve siyasetteki karanlık dönemin şu anda kripto para biriminin tam potansiyeline ulaşmasını engellediğini iddia etti. Merkez bankalarının ve itibari paraların sonunun geldiğini savunan Thiel, Bitcoin piyasasının şu anda en dürüst piyasa olduğuna dikkat çekti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

“Bitcoin’in buradan nereye gittiğini söylemek her zaman zor. Bugün 43.000 dolar, nereye gidiyor? Söylemek istediğim şu ki, Bitcoin her zaman dünyadaki en dürüst piyasadır, en verimli piyasadır. Bitcoin’in 100 kat artacağından hala umutluyum.”

Thiel, Bitcoin’in rakibinin Ethereum veya altın olmadığını bir bütün olarak Bitcoin’in en büyük rakibinin borsa olduğunu belirtti.

Kaynak