Dev şirketler Tesla ile Bitcoin için bir araya geldi!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla, Block ve Blockstream, güneş enerjisi ile Bitcoin madenciliği yapmak için bir araya geldi. Detaylar haberimizde.

Dev şirketler Tesla ile Bitcoin için bir araya geldi!

Jack Dorsey’in kurucusu olduğu finansal hizmetler şirketi Block ve Blockstream, Tesla’nın güneş enerjisi ve depolama teknolojisini kullanarak Teksas’ta büyük bir madencilik operasyonu kuracak. Tesla’nın 3,8 megavatlık güneş PV dizisi ve 12 megavat saatlik Megapacki tesise güç sağlayacak.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Blockstream kurucu ortağı ve CEO’su Adam Back, Miami’deki Bitcoin 2022 konferansının oturum aralarında CNBC’ye, madencilik tesisinin %100 yenilenebilir enerji ile üretim yapacağını açıkladı.

 “Tesla ürünlerini kullanarak bu tesisin inşaatına başlamaktan heyecan duyuyoruz. Bitcoin madenciliğinin sıfır emisyonlu yollardan yapılabileceğini ve gelecekte büyüyebileceğini kanıtlamada önemli bir adım olacak.”

Bitcoin madenciliğinin Çin’de yasaklanmasının ardından madencilik şirketilerinin yeni rotalarından biri de ABD oldu. Bu yer değişikliğinin orta ve uzun vadede Bitcoin için oldukça iyi olacağı yorumları yapılmıştı. Gelinen noktada bu yorumların isabeti dikkat çekiyor. ABD eyaletleri Bitcoin’in yeni merkezi olmak için büyük bir yarış halinde.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Teksas, bu eyaletlerin başında geliyor. %100 yenilenebilir enerji ile Teksas’ta kurulacak bu madencilik çiftliğinin 12 milyon dolarlık maliyeti Block ve Blockstream tarafından ortaklaşa karşılanacak. Tesisin bu yıl içerisinde açılacağı belirtildi.

bitcoin

Tesla, geçtiğimiz yıl Bitcoin madenciliğinin bıraktığı karbon ayak izine dikkat çekerek Bitcoin ile Tesla satışı kararını askıya almıştı. O dönem Bitcoin yatırımcıları arasında bir şok yaratan kararın ardından şirketin CEO’su Elon Musk, Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmesi ile Tesla’nın tekrar Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini açıklamıştı. Bu adım yeniden Tesla’nın Bitcoin ile satılması yolunu açabilir.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 42,864 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) günlük fiyat hareketleri

bitcoin Dev şirketler Tesla ile Bitcoin için bir araya geldi!

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dev şirketler Tesla ile Bitcoin için bir araya geldi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.