1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kurumsallara gel gel yapan altcoinler!

Kurumsallara gel gel yapan altcoinler!

Kurumsallara gel gel yapan altcoinler!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD merkezli dev emtia borsası Chicago Emtia Borsası (CME) Nisan ayından itibaren 11 altcoin için yeni bir endeks başlatacağını duyurdu. Bu altcoinlerin kurumsal çevreden yatırım çekebileceği iddia ediliyor. Bu altcoinlerin neler olduğunu merak ediyorsanız haberimize göz atabilirsiniz.


Kurumsallara gel gel yapan altcoinler!

Chicago Emtia Borsası (CME) 2017 yılından beri Bitcoin ve Bitcoin türev ürünlerini listeliyor. 2021’de ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarihinde ilk kez Bitcoin ETF’leri onayladı. Bu onayın ardından Bitcoin, tarihi bir rekora imza attı ve 66K’yı geçti.

bitcoin fiyatları

CME, Bitcoin’den sonra altcoin’ler için de çeşitli endeksler sunmaya hazırlanıyor. CME yöneticisi 11 altcoin’in ismini zikretti. CME’nin sunmayı planladığı altcoinler içerisinde Solana ve Cardano dikkat çekiyor.

Lütfen Bkz: Güncel Solana fiyat tahmini 2022-2025

Listede olan ve dikkat çeken diğer altcoinler ise şunlar; Polygon (MATIC), Polkadot (DOT), Stellar Lumens (XLM ve UniSwap (UNI).

Yukarıdaki kripto paraların sadece kripto para olma özelliğinin ötesinde Fintech ürünler olması kurumsalların radarında. Polkadot yükselen Web 3 teknolojisi için önemli çalışmalar yürütüyor.

Lütfen Bkz: Web 3 nedir? Popüler Web 3 token’ları hangileridir?

UniSwap, Solana ve Cardano gibi projeleri ise farklı kılan temel faktör ise akıllı sözleşmeler ve DeFi (merkezsiz finans) alanları. DeFi’ler akıllı sözleşmeler sayesinde bankacılık ve finans alanına yeni bir soluk getiriyor. DeFi’ler blockchain ve akıllı sözleşmeler sayesinde bankacılık ve finans alanında aracıları ortadan kaldırarak teknoloji finansal hizmet sunuyor.

Yazının kaleme alındığı saatte DeFi Pulse verilerine göre DeFi platformlarının mevduat büyüklüğü 80 milyar dolar. Bu rakan Dapps Radar verilerine göre 100 milyar dolardan fazla. 2020’nin 2’nci yarısından itibaren görünür olmaya başlayan DeFi’ler geleceğin finans dünyasını geliştiriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.