1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Terra CEO’su Do Kwon hakkında flaş karar!

Terra CEO’su Do Kwon hakkında flaş karar!

Terra CEO’su Do Kwon hakkında flaş karar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra çöküşünün ardından Do Kwon’un başı beladan kurtulmuyor. Güney Koreli yetkililer Kwon hakkında flaş bir karar verdi. Detaylar haberimizde.

Terra CEO’su Do Kwon hakkında flaş karar!

Hakkında tutuklama kararı çıkarılan Terra CEO’su Do Kwon, kayıplara karıştı. Tutuklama emri sonrasında açıklama yaparak kaçmadığını belirten Do Kwon teslim olmadı.

2022 yılı kripto para piyasasının en kötü yılı olarak anılmaya şimdiden aday. Piyasanın değer kaybetmesinde önemli bir etkisi bulunan Terra çöküşü ile kripto ekosistemi büyük bir sarsıntı yaşadı.

İlgili: Do Kwon’dan açıklamalar!

Terra’nın çöküşünün yarattığı güven bunalımı hala aşılmış değil. Terra kurucusu Do Kwon’un ise kelimenin tam anlamıyla başı büyük belada. Güney Koreli yetkililer çöküşten Do Kwon ve bazı Terra geliştiricilerini sorumlu tutarak haklarında tutuklama kararı çıkardı.

Kwon, açıklama yaparak kaçmadığı ve işleri düzeltmek için çalıştığını belirtmişti. Kwon’un Nisan ayı sonlarında yaşanan Terra (LUNA) çöküşünden hemen önce Singapur’u ziyaret ettiği belirtildi ancak birçok rapora göre artık orada ikamet etmediği söyleniyor.

Terra LUNA do kwon

 

Güney Kore’de savcılık Kwon’un pasaportunu iade etmesine karar verdi ve ünlü CEO’ya pasaportunu teslim etmek için 19 Ekim’e kadar süre verdi. Aksi takdirde pasaportu iptal edilecek.

Uluslararası polis teşkilatı Interpol daha önce bir “kırmızı bülten” yayınlayarak dünya çapındaki kolluk kuvvetlerinin Kwon’u bulup tutuklamasına yardım etmesini talep etmişti.

Güney Koreli Yetkililer, Kwon’un bir “Ponzi dolandırıcılığı” işleterek ülkenin sermaye piyasası yasasını ihlal ettiğini iddia ediyor.

İlgili: Kripto para dolandırıcılığı nedir?

Kwon, bir milyon takipçisi olduğu Twitter’da aktif olmaya devam ediyor. Pasaportunun iptal edildiğine ilişkin bildirimin yayınlanmasından bir gün önce Kwon, Chosun Ilbo gazetesinde Seul’deki savcıların KuCoin ve OKX kripto borsalarındaki 36.6 milyon dolarlık kripto para birimini dondurduğu yönündeki haberleri yalanladı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: