Loading...
btc
BTC
0.28%
Bitcoin
63.605,31 USDT
eth
ETH
-0.32%
Ethereum
3.092,05 USDT
bch
BCH
-3.66%
Bitcoin Cash
489,67 USDT
xrp
XRP
0.02%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
2.46%
Litecoin
80,01 USDT
bnb
BNB
-1.97%
Binance Coin
541,80 USDT
sol
SOL
-1.56%
Solana
136,36 USDT
avax
AVAX
-0.76%
Avalanche
34,89 USDT
ada
ADA
-0.2%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.22%
Poladot
6,72 USDT
doge
DOGE
-3.17%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
3.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

Do Kwon, 40 milyon dolarlık kripto parasının dondurulmasıyla ilgili konuştu

terra do kwon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore savcılarının, çöken coin Terra LUNA CEO’su Do Kwon’un borsalardaki 40 milyon dolarlık kripto parasını dondurduğu haberi üzerinde, Kwon’dan bir açıklama geldi. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Do Kwon, 40 milyon dolarlık kripto parasının dondurulmasıyla ilgili konuştu

Terraform Labs’in coini Terra LUNA’nın çöküşü kripto para piyasasına büyük darbe vurmuştu. Bu olay halen hem kripto topluluğu hem de medyanın gündeminde. Ayrıca Güney Kore ve uluslararası yetkililer de olaya müdahil oldu. Özellikle herkesin odağında şirketin CEO’su Do Kwon var.

Güney Kore yerel medyası, Do Know’a ait içinde Bitcoin’in de olduğu 40 milyon dolarlık kripto paranın iki farklı borsada dondurulduğunu bildirmişti. Bu doldurulma talebinin ise Güney Kore savcılarından geldiği açıklanmıştı.

İlgili – Do Kwon, Luna’nın Bitcoin’lerini ne yaptı? Koreli savcılardan yeni iddia

Bu haberden kısa süre sonra ise Do Kwon da Twitter’de bir açıklama yaptı. Ona göre bu haberler tamamen yanlış ve yalan. Hatta fonların dondurulduğu iddia edilen kripto para borsaları Kucoin ve OkEx’i hiç kullanmadığını da savundu. Ayrıca hiç kripto ticaretine vakti olmadığını ve dondurulmanın söz konusu olmadığını kaydediyor. Şöyle açıklıyor:

“Bu yanlış haberleri yaymalarının arkasındaki niyetlerini anlamıyorum. Ne başarmak istiyorlar? Bir kez daha söylüyorum. Ben, Kucoin ve OkEx kullanmıyorum bile. Trade yapmaya zamanım da yok. Fonlar da dondurulmadı. Kimin fonunu dondurdular bilmiyorum ama umarım iyi işlerde kullanırlar.”

Güney Kore makamları, Do Kwon’un peşine düşerken, Terra CEO’sunun şirketlerinden fonları kaçırmaya çalıştığını ama bu fonların savcılığın talebi üzerine dondurulduğu bildiriliyor.

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin haber ve gelişmeleri

Do Kwon’un Terra LUNA vakfındaki 3,313 BTC’yi aniden iki sınır ötesi borsaya transfer ettiği bildirilmişti. Bu borsalar adı geçen KuCoin ve OKX. Bu transferin ise Kwon ile ilgili tutuklanma kararı çıkarılmasından sonra yapıldığı dikkat çekiyor.

Do Kwon ise her şeyi yalanlıyor. Hatta tutuklanma emrinden sonra kaçmadığını da savunuyor. Ayrıca Twitter’den açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.