Loading...
btc
BTC
0.3%
Bitcoin
70.215,22 USDT
eth
ETH
-0.64%
Ethereum
3.480,04 USDT
bch
BCH
-3.88%
Bitcoin Cash
590,27 USDT
xrp
XRP
-1.74%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
-2.81%
Litecoin
96,00 USDT
bnb
BNB
1.64%
Binance Coin
614,54 USDT
sol
SOL
-2.17%
Solana
168,63 USDT
avax
AVAX
-2.98%
Avalanche
44,65 USDT
ada
ADA
-3.12%
Cardano
0,57 USDT
dot
DOT
-1.81%
Poladot
8,23 USDT
doge
DOGE
0.19%
Doge Coin
0,19 USDT
shib
SHIB
-2.07%
Shiba Inu
0,00 USDT

İki haftada kurumsalların 1 milyar dolarlık Bitcoin ve ETH alımı neyin habercisi?

Dünyanın kripto para iş merkezine dönüşen 3 şehir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurumsal yatırımcılar son iki yılın en aktif dönemini geçirdi. Sadece iki haftada 1 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alımı yapıldığı dikkat çekiyor. Bu önemli gelişmenin kripto için ne anlama geldiğine bakalım.


İki haftada kurumsalların 1 milyar dolarlık Bitcoin ve ETH alımı neyin habercisi?

Aile şirketleri, koruma fonları ve diğer kurumsal yatırımcılar, kripto para alanında son iki yılın en aktif dönemini geçiyor. Tabii henüz bu aktiflik Kasım ve Aralık 2020 seviyelerinde değil. Ancak yine de Eylül’de kurumsalların kripto konusunda harekete geçtiğini görüyoruz.

Uzmanlar her şeyin 22 Eylül’de başladığını belirtiyor. Söz konusu gün Cambrian isimli bir şirket 20 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum satın almıştı. Ardından ise sırasıyla diğer kurumsallar da farklı miktarlarda alımlar yaptı. En büyük alım ise NYDIG’den Kurumsal Bitcoin Fonu için gelmişti ki toplamda 720 milyon dolarlık yatırım ediyordu.

Sonuçta iki hafta gibi bir sürede bu sınıfının yatırımcıları tarafından 1 milyar dolarlık Bitcoin ve Ethereum alımı yapıldı. Bu aynı zamanda kurumsalların son iki yılda bu kadar kısa sürede altığı en yüksek miktar.

İlgili – AB’den kripto para konusunda şimdiye kadarki en büyük adım

Yatırımcılar geri mi dönüyor?

Nasdaq'da listelen şirketin dev alımı Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandırdı!

Bitcoin ve kripto paraların fiyatı aylardır düşüş yaşıyor. Bu düşüş sırasında Haziran’da yılın dip seviyesi görülmüştü. Yaz ayları ise sessiz geçti diyebiliriz. Genel olarak yatay bir ilerleme vardı. Şimdi ise bir çok yatırımcı, yılın son çeyreğinde Bitcoin’in yeniden yatırım yapılabilir olup olmadığını merak ediyor.

Makro ekonomik alanda yaşanan gelişmeler ve gerginlik kripto para piyasasını da etkiliyor. Ancak yine de Bitcoin belirli seviyelerin üzerinde kalmaya başardı. Şimdi kurumsallar daha aktif olmaya başlıyor. En son 2020 sonunda böyle bir faaliyet görülmüştü ki sonuçta 2021’de kripto fiyatları yeni zirvelere uçmuştu. Bitcoin de hem Nisan hem de Kasım 2021’de yeni ATH değerleri kaydetmişti.

İlgili – Ünlü analist Van de Poppe’tan Bitcoin ve kripto için yeni uyarı

Tabii şimdi durum biraz farklı ve kimse BTC’de yükseliş beklemiyor. Ama yine de kurumsalların harekete geçmesi kripto alanı için sürpriz oldu. Bitcoin için hala 15,000 dolar ve hatta 10,000 dolar riskleri devam ediyor. Yine de kurumsalların alım yapması piyasa için iyi haber olarak kabul edilebilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.