1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analist Van de Poppe’tan Bitcoin ve kripto için yeni uyarı

Ünlü analist Van de Poppe’tan Bitcoin ve kripto için yeni uyarı

Ünlü analist Van de Poppe’tan Bitcoin ve kripto için yeni uyarı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasaları son 24 saatte ralliler ile dikkat çekiyor. Ancak buna rağmen başta ünlü analist Michael van de Poppe, kripto uzmanlar yeni bir düşüş konusunda uyarılar yapıyor. Bu düşüş beklentisinin gerekçelerine bakalım.


Ünlü analist Van de Poppe’tan Bitcoin ve kripto için yeni uyarı

Kripto para piyasası son 24 saatte bir miktar güç gösterdi. Bitcoin fiyatı CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte yüzde 7.79 oranında yükselerek 20,200 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ethereum da benzer şekilde son bir günde yüzde 5.74 oranında yükseliş ile 1,356 dolardan işle görüyor. Son 24 saatte 1,350 doların üzerine çıkması dikkat çekici.

Ünlü analist Van de Poppe’tan Bitcoin ve kripto için yeni uyarı

Diğer coinler de benzer yükselişler görülüyor. Mesela XRP coin yeni bir düşüş dalgasından son son 24 saatte yüzde 15 oranında değer kazandı. Dogecoin (DOGE) fiyatı da kripto para piyasasında günün başka bir kazananı.

Ancak bu yükselişlere rağmen uzmanlar bu kripto rallisinin uzun sürmeyeceğini düşünüyor. Ünlü kripto analist ve Eight Global CEO’su Michael van de Poppe, ABD Doları’nın daha fazla ralliye hazırlık yaptığını düşünüyor. Bundan dolayı da kripto piyasası yeni bir düzeltme yaşayabilir diyor.

Buna ek olarak Cuma günü ABD işsizlik verileri açıklanacak. Michael van de Poppe bu verilerin de kötü geleceğini bekliyor. Böylece piyasalar üzerinde olumsuz etkisi olacak.

İlgili – Ethereum fiyatında %7 ralli sonrası yeni destek ve dirençler: Güncel ETH teknik analizi

Kripto piyasası neden zor durumda?

Son rallilere rağmen kripto para piyasası hala ayı durumunda. ABD merkez bankası Fed de global resesyon korkuları ile şahin duruşunu sürdürüyor. Birleşmiş Milletler (BM) ise ülkelere agresif duruşlarını bırakma çağrısı yaptı. Ancak ABD merkez bankasının bu çağrıya uyması beklenmiyor.

Bu arada Fed’in duruşu, Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic’in bugün yapacağı konuşmadan sonra netlik kazanacak. Chicago Fed Başkanı Charles Evans ve Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester ise Perşembe günü konuşacak.

Petrol fiyatları da ek belirsizlikler oluşturuyor. Tüm bunlar makro ekonomik ortamı daha da geriyor. Ayrıca kriptonun genel piyasalar ile olan korelasyonu da hala güçlü. Bundan dolayı kripto para piyasaları negatif etkilenecek.

İlgili – Analist Van de Poppe’dan LINK, MATIC ve daha 3 altcoin için Ekim’de ralli beklentisi

Kaynak