Kripto borsalarında büyük Bitcoin hareketliliği! Ne anlama geliyor?

bitcoin
bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analiz firmaları son dönemlerde kripto borsalarında önemli bir Bitcoin hareketliliği yaşandığını raporluyor. Ne anlama geliyor? Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

Kripto borsalarında yaşanan Bitcoin hareketliliği ne anlama geliyor?

2022 yılı Bitcoin için tam bir hayal kırıklığı olarak devam ediyor. Lider kripto para birimi son aylarda 20.000 doların altında işlem görüyor. Son 3 ayda gördüğü en yüksek seviye 24.848 dolar. Lider kripto para birimi son bir ay da ise 18.290 ile 22.673 dolar arasında dalgalanıyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin için önümüzdeki günlerde ne olacağına dair fikir veren metriklerden biri de borsalardaki Bitcoin miktarı. Kripto analiz firması Santiment, Bitcoin (BTC) sahiplerinin sadece bir günde kripto borsalarından yüklü miktarda BTC çektiğini söylüyor.

bitcoin

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Santiment, Eylül ayının son gününde en büyüğü 683,42 milyon dolar olan önemli çıkışlar yaşandığını tespit etti. Santiment’e göre, büyük miktarlarda BTC’nin aniden taşınması, tüccarların yılın son çeyreğine giren kral kripto konusunda iyimser olduklarını gösteriyor.

“Bitcoin, 30 Eylül’de 34.723 BTC’nin borsalardan ayrıldığını gördü ve bu da 4. çeyreğe doğru bir tüccar güveni ipucu olabileceğini gösteriyor. En son bu kadar BTC borsadan ayrıldığında, fiyatların izleyen dört hafta içinde +%22 arttığı görüldü.” 


Santiment, Bitcoin’in tüm kripto borsalarındaki arzının 2018 kripto ayı piyasasının zirvesinden bu yana görülmemiş bir seviyeye düştüğünü vurguluyor. Analitik firmasına göre, kripto borsalarında azalan BTC arzı, pazar genelinde bir satış riskini azaltıyor.

“Bitcoin, tüccarlar mevcut varlıklarından memnun olduklarına dair daha fazla işaret gösterdikçe arzının borsalardan uzaklaştığını görmeye devam ediyor. 2018’den bu yana ilk kez borsalarda %9’dan az BTC olması, boğalar için iyi bir güven işareti.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 20.013 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto borsalarında büyük Bitcoin hareketliliği! Ne anlama geliyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.