1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Boğalara müjde! Bitcoin’de bu son 4 yıldır ilk kez oluyor

Boğalara müjde! Bitcoin’de bu son 4 yıldır ilk kez oluyor

Boğalara müjde! Bitcoin’de bu son 4 yıldır ilk kez oluyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Borsalardaki BTC sayısı Kasım 2018’den bu yana en düşük seviyesine ulaştığı için Bitcoin’in fiyatı şu anda 20 bin doları test ediyor. Veriler, kripto borsalarından ve kişisel cüzdanlara token çıkışlarında önemli bir artış olduğunu gösterdiğinden, üçüncü çeyrek kapanırken Bitcoin fiyatında yükseliş canlanması gözlemlendi. Borsa çıkışları, piyasa oyuncularının varlıkları kısa vadede boşaltmak yerine uzun vadeli inançları olduğunu gösterdiğinden, genellikle fiyatlar için yükseliş olarak algılanır.

Borsalarda Bitcoin arzında düşüş

Kripto analitik platformu Santiment’e göre, Bitcoin arzının borsalardan hızla uzaklaştığını görmeye devam ediyor. Bu, esasen, tüccarların “mevcut varlıklarından memnun olduklarına” dair daha fazla işaret olduğunu gösterdi. Bu eğilimin bir sonucu olarak, şu anda 2018’den bu yana ilk kez borsalarda %9’dan az BTC bulunuyor. Santiment, bunun “boğalar için iyi bir güven işareti” olduğunu belirtti.

Bitcoin

Dördüncü çeyreğe doğru giden yeni bir trader güveni dalgasına işaret eden şey, yalnızca 30 Eylül’de yatırımcılar tarafından merkezi borsalardan 34.723 BTC’nin transfer edilmesiydi. Biriktirme eğilimi Eylül ortasında ivme kazanmaya başladı. Santiment’in verilerine göre, Bitcoin bakiyelerindeki en son dik düşüş 29 Eylül ile 1 Ekim arasında gerçekleşti. Bu, bu yıl kripto varlığı için kaydedilen dördüncü en büyük günlük BTC çıkışı.

Çarşamba günü, Bitcoin 20.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıktı. Son ralli, faiz oranlarını yükseltmeyi durdurması için ABD üzerindeki yoğun dış baskının ardından geldi. Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD), para politikası kaynaklı bir küresel durgunluk riski ve yeni bir strateji için adım atarken gelişmekte olan ülkeler için ciddi etkiler konusunda uyardı. Ajans, yıllık raporunun yanı sıra yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Aşırı parasal sıkılaştırma, bir durgunluk ve ekonomik istikrarsızlık döneminin habercisi olabilir. Rapora göre, onların (merkez bankalarının) resesyona yol açmadan daha yüksek faiz oranlarına güvenerek fiyatları aşağı çekebileceklerine dair herhangi bir inanç, ihtiyatsız bir kumardır.

Bitcoin

BM ajansı ayrıca, ABD Fed’lerinin yaptığı artışlar gibi daha yüksek faiz oranlarının, halihazırda yüksek düzeyde özel ve kamu borcuyla boğuşan gelişmekte olan ekonomiler üzerinde daha ciddi bir etkisi olacağını ileri sürdü. Gelişme, Ether, MATIC ve XRP gibi birkaç üst düzey altcoin ile etkileyici kazançlar kaydederek pazar tarafından iyi karşılandı.

Kaynak

Etiketler: