1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin fiyatında Ekim ve Kasım’da yükselişe işaret eden 2 indikatör

Bitcoin fiyatında Ekim ve Kasım’da yükselişe işaret eden 2 indikatör

Bitcoin fiyatında Ekim ve Kasım’da yükselişe işaret eden 2 indikatör
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin için çok önemli bir olay 30 Eylül’de yaşandı. Bu önemli olayı Santiment duyurdu. Bu gelişmenin ayrıntılarına ve Bitcoin’in her zaman iyi geçen dördüncü çeyrek performansına bakalım.


Borsalardan bir günde 34,000 BTC çıkarıldı: Bitcoin fiyatı için ne anlama geliyor?

On chain analitik şirketi, 30 Eylül günü kripto para borsalarından 34,723 BTC çıkışı olduğunu bildirdi. Bu aynı zamanda son üç ayın en yüksek borsalardan BTC çıkışı. Ayrıca 2022 yılının en büyük dördüncü Bitcoin hareketi. Santiment, Twitter üzerinden bu gelişmeyi şöyle duyurdu:

“Bitcoin piyasası, 30 Eylül günü 34,723 coinin borsa dışına çıkarılmasına şahit oldu. Bu da dördüncü çeyrek için traderlerin artık piyasaya güvenmeye başladığının işaret olabilir. En son bu kadar BTC borsalardan çıkış yaptığında 17 Haziran’dı. Ardından gelen 4 haftada BTC fiyatı yüzde 22 sıçrama yaptı.”

Bu gelişme aynı zamanda lider kripto para için potansiyel boğa bir indikatör anlamına geliyor. Santiment de bu gelişmenin traderlerin dördüncü çeyreğe emin bakmasından kaynakladığını belirtiyor. En son bu kadar Bitcoin borsa dışına 17 Haziran’da çıkarılmıştı. Sonraki haftalarda ise BTC fiyatı yüzde 22 sıçramıştı.

İlgili – Ünlü analistten 2022 sonu Bitcoin ve kripto rallisi, fiat para çöküşü açıklaması

Başka bir on chain analiz şirketi CryptoQuant de son piyasa analizinde, son 3 günde borsaların rezervlerinin 60,000 BTC azaldığını bildiriyor. Analize göre bu gelişme bir aydaki en yüksek seviye ve aylardır yaşanan düşüşten sonra piyasaya talep dönüşü olduğunu gösteriyor.

Borsalardan olan coin çıkışı pozitif bir gelişme. Aynı zamanda borsalara BTC arzında da düşüş var. Böylece satış baskısı da azalıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı için kesişen teknik çizgilerde karar anı: Güncel BTC teknik analizi

En iyi performansa sahip dördüncü çeyrek

Kripto analist Will Clemente ise tarihsel olarak dördüncü çeyreğin Bitcoin için pozitif olduğunu belirtiyor. Bu dönemde geçmişte ortalama yüzde 103’lük bir artış olmuş. Ekim ve Kasım ayları da sırasıyla yüzde 24 ve yüzde 58 getiriler ile en iyi aylar olarak dikkat çekiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: