Vitalik Buterin’den çok önemli Terra (LUNA) açıklaması!

terra
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den çok önemli Terra (LUNA) açıklaması geldi. Detaylar yazımızda.

Vitalik Buterin’den çok önemli Terra (LUNA) açıklaması!

Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin 2022 yılının en önemli olaylarından biri olan Terra (LUNA) çöküşü hakkında kritik açıklamalar yaptı.

İlgili: Ethereum nedir?

The New York Times ile röportaj yapan dünyanın ilk akıllı sözleşme platfomu olan Ethereum’un kurucusu Buterin, 2014 yılında feshedilmiş dijital varlık borsası Mt. Gox’un destansı çöküşünden bu yana kripto alanındaki merkeziyetsiz yapıların doğru yönde ilerlediğine dikkat çekti.

Buterin, merkezi aracıları içeren saldırılar, insanları kripto alıp satarken merkezi olmayan bir modele geçmeye teşvik etti ve bunun mayıs ayında Terra’nın çöküşüne kadar iyi gittiğini belirtti.

terra

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Ünlü CEO, stabilcoin ihraççısı Terra’nın (LUNA) bu yılın başlarında patlamasının kriptonun merkeziyetsiz yapısına büyük bir darbe indirdiğini söyledi.


“Kripto para tarafında işleri tutmak için merkezi aracılara ihtiyacınız yok. Ve bence bu aslında işleri iyileştirdi. Ancak kötü zamanlar da oldu. Bunlardan en büyüğü yıl başındaki Terra (LUNA) çöküşüydü. Bu çöküşte bence iki nedenin bir kombinasyonu vardı. Bunlardan biri, Terra LUNA’nın arkasındaki mekanizmanın temelde kötü bir ekonomi olduğuydu.”

Ethereum yaratıcısı, Terra’nın blok zincirinin merkezi olmamasına rağmen arkasındaki ekibin perde arkasında çok fazla kontrole sahip olduğunu söyledi. Terra’nın algoritmik stabilcoin UST’yi desteklemek için Bitcoin biriktirme çabalarınının bu merkeziyetsiz yapıya darbe vurduğuna dikkat çekti.

“Kimse LUNA Terra ekibinin Bitcoin veya varlıkla ne yaptığını bilmiyor. Ve bir sürü söz verdiler. Ve bakın, piyasayı manipüle etmek ve kripto paralarını desteklemek için bu tür çok merkezi çaba gösterdiler.”

Buterin, Terra olayını dışarıda tutarak blok zincirin teknolojisinin şeffaf yapısının insanların kripto varlıkların ölümünü tahmin etmesine izin verdiğini vurguluyor.

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Vitalik Buterin’den çok önemli Terra (LUNA) açıklaması!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.