Solana NFT satışlarında dikkat çeken artış!

Solana NFT satışlarında dikkat çeken artış!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Üçüncü çeyrekte kripto para piyasalarında yaşanan geri çekilme ile birlikte, NFT’lerin genel işlem hacminde de büyük düşüşler kaydedildi. Ancak buna rağmen, Solana NFT satışları eylül ayında inanılmaz bir artış kaydetti.

Solana NFT satışları eylül ayında %77 arttı!

Üçüncü çeyrekte NFT’lerin genel işlem hacminde yaşanan keskin düşüşlere rağmen, Solana ağındaki değiştirilemeyen token (NFT) satışları eylül ayında %77 oranında artış kaydetti.

CryptoSlam verilerine göre; Solana NFT satıcıları, eylül ayında %77 artışla 126 milyon dolardan fazla kazandı.

 

Solana NFT satışlarında dikkat çeken artış!

 

İlginç bir şekilde; eylül ayında Solana NFT satışlarındaki bu artış, platformdaki varlıkların genel satışlarının art arda beş ay düşerek, Temmuz 2021’den bu yana en düşük aylık satış oranı kaydetmesinin ardından geldi.

Esasen NFT’lerin büyük çoğunluğu ETH ağında faaliyet gösteriyor ve ETH genellikle ödemelerde bir para birimi olarak kullanılıyor. Ancak JP Morgan’a göre, Ethereum yüksek ücretler nedeniyle NFT satışlarında Solana gibi rakipleri karşısında dezavantajlı bir konumda.

İlginizi çekebilir:

Ethereum boğalarının önündeki en önemli engel! – ETH teknik analizi

“4 ay içinde dolar çökecek! Gümüş ve Bitcoin alın!”

 

Solana NFT satışlarında dikkat çeken artış!

 

Nitekim NFT’ler için hala en popüler blockchain olan Ethereum, eylül ayında NFT satışlarında bir önceki aya göre %36 düşüşle, yaklaşık 320 milyon dolar kaydetti.

Eylül ayında yaklaşık 13 milyon dolarlık bir değere sahip olan y00ts mint t00b NFT satıldı. Ve bu da onun, ay boyunca Solana’daki en popüler koleksiyon olmasını sağladı.

Bu arada Solana ağında gerçekleştirilen NFT satışları yükselirken; Solana platformunun yerel tokeni SOL, CoinMarketCap verilerine göre 90 doların altında mücadele ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Solana NFT satışlarında dikkat çeken artış!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.