Ethereum boğalarının önündeki en önemli engel! – ETH teknik analizi

Ethereum boğalarının önündeki en önemli engel! - ETH teknik analizi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum dar bir aralıkta konsolide olurken, yönünü hangi tarafa çevireceğine dair henüz belirli bir işaret göstermiyor. Ancak bu durum her an değişebilir. Ve en büyük altcoinin fiyatı, uzun süredir içinde sıkışıp kaldığı bu aralığın dışına çıkabilir. Ancak yeni bir ralli gerçekleşmesi için, Ethereum boğalarının kritik bir engeli aşması gerekiyor.

Ethereum boğaları hangi seviyeleri hedefliyor?

Ethereum (ETH) fiyatı dar bir aralıkta konsolide olurken, yönünü hangi tarafa çevireceği henüz belli değil. Bitcoin boğaları geri döndüğü için, bu durum her an değişebilir ve böyle bir gelişme, ETH’yi uzun süredir içinde sıkışıp kaldığı bu aralığın dışına itebilir.

 

Ethereum boğalarının önündeki en önemli engel! - ETH teknik analizi

İlginizi çekebilir:

“4 ay içinde dolar çökecek! Gümüş ve Bitcoin alın!”

Analist altcoin sezonunu başlatacak sürpriz kripto parayı açıkladı!

 

Ethereum fiyatında kritik anlar!

Ethereum fiyatı iki haftadan uzun bir süredir 1.282 dolarlık destek seviyesine yakın kaldı. 2 Ekim’de ivme kazanmayı başardı ve %5,5’lik bir ralli yaptı ve şu anda CoinMarketCap verilerine göre 1.320 dolar civarında işlem görüiyor.


1.282 dolar seviyesinin yanı sıra, Ethereum fiyatı 1.423 dolarlık bir direncin altında kaldı. Esasen bu iki engel arasında volatilitenin azalması, Bitcoin’e yönelik ilginin azalmasından kaynaklanıyor. Ancak, tarihsel olarak da yükselişlerin yaşandığı bir dönem olan 2022’nin son çeyreğinde, işler değişecek gibi görünüyor.

ETH için, 1.423 dolarlık direncin bir destek tabanına çevrilmesi, yükselişin yeniden canladığına dair ilk işaret olacak. Nitekim Ethereum boğalarının önündeki en önemli engel bu seviye. Dolayısıyla bu seviyenin aşılması halinde, Ethereum fiyatı, 1.571 dolar ve 1.730 dolarlık iki önemli direnç seviyesini tekrar test etmek için yükselecek. 

İlginizi çekebilir:

Ethereum fiyatında 1,300 dolar oyunu: Güncel ETH teknik analizi

 Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

 

Ethereum boğalarının önündeki en önemli engel! - ETH teknik analizi

 

1.730 dolara doğru bir hareket, mevcut fiyatlardan %31’lik bir yükseliş oluşturacak ve öngörülebilir gelecekte veya en azından Bitcoin fiyatı yükselişini sürdürmeye devam edene kadar, burası Ethereum fiyatı için muhtemelen önemli bir direnç olacak.

Bitcoin’in hangi yöne gideceği henüz belli olmasa da Ethereum fiyatı, ralliyi başlatabilecek momentumda istikrarlı bir artış görebilir. Ancak düşüş beklentisi ile hareket eden perakende yatırımcı duyarlılığı nedeniyle bu şimdilik pek olası görünmüyor.

Öte yandan, Ethereum fiyatı 1.191 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu oluşturursa, yükseliş tezi geçersiz olacak. Ve bu senaryonun gerçekleşmesi, ETH’nin 1.080 dolarlık destek tabanını yeniden test etmesine yol açabilir.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum boğalarının önündeki en önemli engel! – ETH teknik analizi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.