1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. “4 ay içinde dolar çökecek! Gümüş ve Bitcoin alın!”

“4 ay içinde dolar çökecek! Gümüş ve Bitcoin alın!”

“4 ay içinde dolar çökecek! Gümüş ve Bitcoin alın!”
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü ‘Rich Dad, Poor Dad’ adlı finans kitabının yazarı, daha önce dolar için yaptığı felaket senaryosunda ısrarcı! “Büyük çöküşten kaçmak için, gümüş ve Bitcoin alın..”

“Doların çöküşünden kaçmak için gümüş alın, Bitcoin alın…”

ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını tarihi seviyelere yükseltmesinin ardından, ABD doları bu habere, diğer küresel fiat para birimleri karşısında değer kazanarak, olumlu tepki verdi. Şaşırtıcı bir şekilde İngiliz sterlini ise, dolar karşısında zayıf performans gösteren para birimleri arasında yer aldı.

 

"4 ay içinde dolar çökecek! Gümüş ve Bitcoin alın!"

 

Doların güçlü performansına rağmen, dünyaca ünlü ‘Rich Dad, Poor Dad’ adlı finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, dolardaki bu yükselişin uzun ömürlü olmayacağına inanıyor.

 

1 Ekim’deki bir tweetinde Kiyosaki, doların 2023’ün başlarında potansiyel olarak çökeceğini iddia ederken; dolardaki olası bir çöküşten kurtulmak için, gümüşün alternatif bir varlık olabileceğini öne sürdü.

“ABD doları İngiliz Sterlini’nin izinden gidecek mi? Ben bunun olacağına inanıyorum. Fed’in çark edişinin ardından, ABD dolarının Ocak 2023’e kadar çökeceğine inanıyorum. ABD dolarının çöküşünden kâr elde etmek için çok daha fazla ABD gümüşü Buffalo aldım. Gümüş şu anda çok ucuz”

 

İlginizi çekebilir:
İşte boğa piyasası başlamadan takibe alınacak kripto paralar!

Sterlin USD karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor!

Kiyosaki, daha önceki bir tweetinde ise, ABD ve İngiltere’nin finansal piyasalara taşabilecek tarihi bir bağı paylaştığını da öne sürdü.

 

 

“AMERİKA’NIN DOĞUM YERİ YENİ İNGİLTERE’dir. Eski İNGİLTERE bu hafta öldü. Eski İngiliz Sterlini ve eski İngiliz emekli maaşları bu hafta öldü. Sırada Amerika’nın YENİ İNGİLTESİ mi var? Çöküşlerin zenginleri daha da zenginleştirdiğini unutmayın. Eski İngiltere’nin Eski İngilizcesi gibi kurban olmayın. YENİ bir güçle düşün ve hareket et.”

Büyük çöküş başlamadan önce Bitcoin alın!

Bu arada Robert Kiyosaki daha önce de küresel piyasaların muhtemel “felaket bir çöküş” yaşayacağı ve yatırımcıların dolar çökmeden önce kripto para birimlerine girmeleri gerektiği konusunda uyarmıştı.

Aynı zamanda, Bitcoin alın diyen Kiyosaki daha önce doların sonunun geldiğini öne sürerek, yatırımcılara gümüşü tercih etmelerini tavsiye etti ve gümüşün yaklaşık 500 dolara yükselebileceğini söyledi.

Genel olarak, diğer fiat para birimleri, merkez bankaları Fed’in politikalarına ayak uydurmaya çalıştıkça düşüyor. 

İlginç bir şekilde, güçlü dolar doğrudan diğer küresel fiat para birimlerinde kayıplara yol açtı. Ve yatırımcılar çoğunlukla bu kayıplardan korunmak için Bitcoin’e yöneldi. Bu minvalde KoinMedya olarak daha önce, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği’ndeki yatırımcıların Bitcoin almak için rekor seviyelerde hem sterlin hem de Euro sattıklarını bildirmiştik.

İlgili: Fiat paralardan kaçan yatırımcılar, Bitcoin hacmini coşturdu!

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: