1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Sterlin USD karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor!

Sterlin USD karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor!

Sterlin USD karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dolar dünya genelinde değer kazanıyor. Sterlin dolar karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor. Detaylar haberimizde.

Sterlin USD karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor!

Fed’in sıkı para politikası doların dünya genelinde değer kazanmasına neden oldu. İngiliz sterlini de dolar karşısında zayıflıyor. İngilizler bu zayıflama ve enflasyon karşısında kripto paraya yönelim gösteriyor.

İngiliz yatırımcılar istikrarı korumak için Bitcoin’e ( BTC ) yöneliyor gibi görünüyor. CoinShares araştırma başkanı James Butterfill tarafından paylaşılan veriler, borsalardaki GBP/BTC işlem hacminin 26 Eylül’de rekor seviyeye 881 milyon dolara ulaştığını gösterdi.

kripto para

Genel olarak, son 30 gün içinde GBP/BTC çiftinin hacmi %878.11 gibi büyük bir oranda yükseldi. bir önceki yıla göre bu rakam %1.431.76 artış gösterdi. Veriler, sterlinin yanı sıra,  büyük fiat para birimlerinin Bitcoin ile artan bir ticaret hacmi kaydettiğini gösteriyor. Örneğin, Euro karşısındaki hacim de son 30 günde %84,84 arttı. Aynı zamanda, USD/BTC çifti için hacim %66,52 arttı.

kripto para Sterlin USD karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor!

 

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Butterfill, “bir FIAT para birimi tehdit edildiğinde, yatırımcılar Bitcoin’i tercih etmeye başlar” dedi.

İngiltere Başbakanı Liz Truss’un vergi indirimleri için devlet borçlanmasını artırma önerisinin enflasyonu körükleyeceği korkusu da yatırımcıları Bitcoin’e yönlendiren başla bir neden oldu. Britanya vatandaşlarının dikkatlerini Bitcoin’e çevirmesiyle Bitcoin’in bir güvenli liman olarak görüldüğü gerçeği bir kez daha doğrulanmış oldu.

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19,521 dolardan işlem görüyor. BTC’nin toplam piyasa değeri 374 milyar dolara yükseldi. Kripto para, ekosistemin %39,8’ini domine ediyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ise şu anda 940 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak