Sterlin USD karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dolar dünya genelinde değer kazanıyor. Sterlin dolar karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor. Detaylar haberimizde.

Sterlin USD karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor!

Fed’in sıkı para politikası doların dünya genelinde değer kazanmasına neden oldu. İngiliz sterlini de dolar karşısında zayıflıyor. İngilizler bu zayıflama ve enflasyon karşısında kripto paraya yönelim gösteriyor.

İngiliz yatırımcılar istikrarı korumak için Bitcoin’e ( BTC ) yöneliyor gibi görünüyor. CoinShares araştırma başkanı James Butterfill tarafından paylaşılan veriler, borsalardaki GBP/BTC işlem hacminin 26 Eylül’de rekor seviyeye 881 milyon dolara ulaştığını gösterdi.

kripto para

Genel olarak, son 30 gün içinde GBP/BTC çiftinin hacmi %878.11 gibi büyük bir oranda yükseldi. bir önceki yıla göre bu rakam %1.431.76 artış gösterdi. Veriler, sterlinin yanı sıra,  büyük fiat para birimlerinin Bitcoin ile artan bir ticaret hacmi kaydettiğini gösteriyor. Örneğin, Euro karşısındaki hacim de son 30 günde %84,84 arttı. Aynı zamanda, USD/BTC çifti için hacim %66,52 arttı.

kripto para Sterlin USD karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor!

 

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini


Butterfill, “bir FIAT para birimi tehdit edildiğinde, yatırımcılar Bitcoin’i tercih etmeye başlar” dedi.

İngiltere Başbakanı Liz Truss’un vergi indirimleri için devlet borçlanmasını artırma önerisinin enflasyonu körükleyeceği korkusu da yatırımcıları Bitcoin’e yönlendiren başla bir neden oldu. Britanya vatandaşlarının dikkatlerini Bitcoin’e çevirmesiyle Bitcoin’in bir güvenli liman olarak görüldüğü gerçeği bir kez daha doğrulanmış oldu.

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19,521 dolardan işlem görüyor. BTC’nin toplam piyasa değeri 374 milyar dolara yükseldi. Kripto para, ekosistemin %39,8’ini domine ediyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ise şu anda 940 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sterlin USD karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.