1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Do Kwon, Luna’nın Bitcoin’lerini ne yaptı? Koreli savcılardan yeni iddia

Do Kwon, Luna’nın Bitcoin’lerini ne yaptı? Koreli savcılardan yeni iddia

Do Kwon, Luna’nın Bitcoin’lerini ne yaptı? Koreli savcılardan yeni iddia
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güney Koreli savcılar, Terra Luna kurucusu Do Kwon konusunda yeni adımlar atıyor. Öyle görünüyor ki Kwon aynı zamanda şirketin elindeki Bitcoin’ler konusunda gizli adımlar atmış. Yeni gelişmelerin ayrıntılarına bakalım.


Koreli yetkililerden yeni iddia: Do Kwon, Luna’nın Bitcoin’lerini ne yaptı?

Güney Koreli savcılar, Terraform Labs CEO’su Do Kwon ile ilgili yeni adımlar attı. Savcılar, bu sefer kripto para borsaları KuCoin ve OKX’ten Luna Vakfı Koruma ( Luna Foundation Guard – LFG) ile bağlantılı olan hesaplardaki 67 milyon dolar değerinde Bitcoin’in dondurulmasını istedi.

Kwon için geçtiğimiz günlerde tutuklama kararı çıkarılmıştı. Buna rağmen dün Twitter’de bir kez daha ortaya çıkan Kwon, yetkililerden saklanmadığını iddia etti.

İlgili – Terra LUNA’da neler yaşandı?

Kwon, LFG’nin rezervini taşıdı iddiası

Altcoin

Güney Kore savcıları şimdi Do Kwon ile bağlantılı olan ve Terra’ya ait 67 milyon dolar değerinde Bitcoin’in dondurulması için uğraşıyor.

Seul Savcılığı, KuCoin ve OKX borsalarında bulunan 3,313 Bitcoin’in dondurulmasını istedi. Bu BTC’lerin Terra’nın LFG hesaplarından buradaki hesaplara taşındığı iddia ediliyor. Savcılar, LFG’nin bu Bitcoin’leri 15 Eylül’de borsalara aktardığını düşünüyor. Tam da Kore mahkemesinin Kwon için tutuklama emri çıkarmasından sonra.

İlgili – Binance’ten kritik LUNC adımı: Luna Classic topluluğu kararını verdi

Kripto araştırmacısı CryptoQuant da bu fonun LFG’den geldiğini aktarıyor. LFG’nin Bitcoin’lerini Kwon yönetiyordu. Mayıs’ta Terra’da yaşanan 40 milyar dolarlık çöküşten önce de milyonlarca dolarlık Bitcoin satın almıştı.

Bu borsalardaki hesapların LFG ile bağlantılı olduğu yapılan işlemlerin izlenmesi sonucu ortaya çıktığı da bildiriliyor. Ancak ne OKX ne de KuCoin, Güney Kore’de kayıtlı borsalar değil. Haberlere göre, KuCoin savcıların talebini kabul etti. OKX ise hala bu konuda sessiz kalmaya devam ediyor.

Do Kwon şimdi Interpol’un kırmızı bülteni ile arananlar listesinde yer alıyor.

İlgili  – Terra LUNA 2.0 nedir? Yeni LUNA coin haber ve gelişmeleri

Kaynak