1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance’ten kritik LUNC adımı: Luna Classic topluluğu kararını verdi

Binance’ten kritik LUNC adımı: Luna Classic topluluğu kararını verdi

Binance’ten kritik LUNC adımı: Luna Classic topluluğu kararını verdi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Terra Luna Classic (LUNC) topluluğunun bu coini canlandırma çabalarına destek verecek önemli bir karar aldı. Bu kararın ayrıntılarına bakalım.


Luna Classic topluluğu kararını verdi: Binance’ten kritik LUNC adımı

Terra topluluğu, şimdi adı Terra Classic (LUNC) olan kripto parayı yeniden canlandırmak için çabalıyor. Kripto para borsası Binance de destek vermek için geçen hafta bir off chain yakma mekanizması açıklamıştı. Ancak topluluk üyelerinden gelen farklı yorumlardan sonra Binance, coin yakma yaklaşımı yenileme kararı aldı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 23 Eylül’de yaptığı açıklamada, LUNC işlemlerine kullanıcıların istemesi durumunda yüzde 1.2 oranında ek vergi getirme teklifinde bulunmuştu. Tabii bu teklifin kabul edilmesi topluluğa bırakılmıştı. Bunun için Binance’te işlem hacminin yüzde 50’sini yapan kullanıcıların bu teklifi kabul etmesi gerekiyordu.

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin haber ve gelişmeleri

Ancak bu tekliften birkaç gün sonra Zhao bu planda sorunlar olduğunu kabul etti ve vazgeçti. Bunun yerine ise yeni bir duyuru yaptı. LUNC’u canlandırma çabalarına destek ise Binance şimdi tüm LUNC işlemlerinden elde edilen işlem ücretlerini yakma kararı aldı. Buna göre borsa üzerinde işlem gören LUNC/BUSD ve LUNC/USDT spot ile marj ticaret paritelerinden toplanan tüm işlem ücretleri daha sonra LUNC’a çevrilerek ve resmi LUNC yakma adresine gönderilecek.

Binance’ten kritik LUNC adımı: Luna Classic topluluğu kararını verdi

Binance CEO’su böylece borsa olarak LUNC arzını azaltarak, birkaç ay önce çöküş yaşayan bu coini canlandırma çabalarına destek verebileceklerini bildiriyor. Ayrıca bu yeni kararın tüm kullanıcılar için adil bir yöntem olduğuna da inandığını belirtiyor.

Bu gelişmeler yaşanırken son birkaç haftada LUNC fiyatı dikkat çeken bir ralli yaptı ve şimdi de yeniden volatilite yaşıyor.

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) fiyatı %111 artışla sürpriz yaptı: İşte, sebebi

Bu arada Güney Kore yetkilileri ise Terraform Labs kurucusu Do Kwon’un peşinde. Seul mahkemesi Kwon için tutuklama kararı çıkardı. Şimdi kırmızı bültenle aranıyor.

Kaynak

Etiketler: