1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Terra Luna Classic (LUNC) fiyatı %111 artışla sürpriz yaptı: İşte, sebebi

Terra Luna Classic (LUNC) fiyatı %111 artışla sürpriz yaptı: İşte, sebebi

Terra Luna Classic (LUNC) fiyatı %111 artışla sürpriz yaptı: İşte, sebebi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra Luna Classic (LUNC) fiyatı son birkaç günde yüzde 111 oranında bir yükseliş kaydetti. Bunun Luna ile ilgili alınan önemli bir kararla ilgisi var. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Terra Luna Classic (LUNC) fiyatı %111 artışla sürpriz yaptı: İşte, sebebi

Orijinal Terra blockchainin yerel kripto parası Luna Classic (LUNC) fiyatı yükseliyor. Yükselişin sebebi ise yapılan bir önerinin topluluk tarafından kabul edilmesi. Bu öneride coini elinde tutanlara, ödül olarak fork sonrası oluşturulan Terra (LUNA) coinlerin ücretsiz verilmesi teklif edilmişti.

Bu öneriden sonra 2 Eylül’den itibaren Luna Classic fiyatı yükselmeye başladı. Şu an ise yüzde 111 yükseliş ile 0.000215 dolardan 0.000455 dolara ulaşarak son iki ayın zirvesini gördü.

Luna Classic fiyatı şu an 0.000390 dolardan işlem görüyor.

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin haber ve gelişmeleri

Luna Classic sahiplerine LUNA airdrop

Yaklaşan Terra 2.0 ve LUNA airdrop ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Söz konusu öneride, Luna Classic sahiplerine ücretsiz tokenler verilmesi teklif edilmişti. Bundan dolayı LUNC sahiplerine 19.5 milyon LUNA’dan bir az fazla coin airdrop yapılacak. Çünkü bu kullanıcılar Terra 2.0 başlatıldığında düzgün bir şekilde airdrop paylarını alamamıştı. LUNA için ilk airdrop ise Mayıs ayının sonunda yapılmıştı.

Bu olaya katılma hakkı kazananların airdrop haklarını kullanmaları için ise bir aylık bir süreleri var.

“Uygun kullanıcıların airdroplarını talep etmeleri için 4 Eylül 2022 ile 4 Ekim 2022 arasında bir aylık süreleri olacak. 4 Ekim 2022 tarihine kadar talep edilmeyen LUNA, Topluluk Havuzuna iade edilecek. Buna kullanılmayan gaz ücretleri de dahil.”

Terra ekosistemi Mayıs ayında büyük bir çöküş yaşadı. Çöküşün yaralarını sarmak için yeni bir chaine geçiş yapılarak yeni LUNA coinler çıkarıldı. Eski chain ve tokene ise Terra Luna Classic (LUNC) adı verildi. LUNA’daki çöküşün başlıca sebebi ise ağın stabil coini TerraUSD’nin (UST) dolar değerini kaybetmesi.

İlgili – Terra LUNA 2.0 nedir? Yeni LUNA coin haber ve gelişmeleri

Bu gelişmeler üzerine yeni Terra (LUNA) coin fiyatı da ilk önce 1.77 dolara ve ardından 2.15 dolara yükselerek yeni bir yerel zirve gördü. Terra (LUNA) fiyatı şimdi 1.97 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.