1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kurucusundan Chainlink ve oracle ekosistemine dair çok özel açıklamalar…

Kurucusundan Chainlink ve oracle ekosistemine dair çok özel açıklamalar…

Kurucusundan Chainlink ve oracle ekosistemine dair çok özel açıklamalar…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Chainlink’in yaratıcısı Sergey Nazarov, kripto sektörünün geleceği ile birlikte merkezsiz oracle ağının geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte merkezsiz oracle ağı Chainlink’in nihai hedefi!

Bankless ile yaptığı yeni bir röportajda Chainlink (LINK)’in kurucusu Nazarov, kripto sektörünün hala ilk günlerinde olduğunu söyledi.

Kurucusundan Chainlink ve oracle ekosistemine dair çok özel açıklamalar...

Ünlü kurucu, Chainlink’in gerçek dünya verilerini merkezsiz ağlara taşımadaki başarısının yalnızca bir başlangıç ​​olduğunu iddia ediyor:

“Bence tokenler ve sahiplik, ister özsermaye tokenleri, ister hizmet tokenleri isrerse de NFT tokenleri olsun, bunlar sadece bir başlangıç. Chainlink ağıyla hedefimiz her şeyi bir üst seviyeye çıkarmak. Ve DeFi (merkezsiz finans) sigortası ve dolandırıcılığa karşı korumalı oyun, karbon kredisi piyasaları gibi birçok alanda büyük bir etkiye sahip olduğumuz için gurur duyuyorum.”

 İlginizi çekebilir:

Merakla beklenen Merge öncesi Ethereum 2000 dolar olur mu?

“Hangi kripto para alınmalı” sorusuna ünlü analistten cevap: Ethereum,…

 

Nazarov, Chainlink ve merkezsiz oracle sektörünün nihai vizyonunun, aracılara ihtiyaç duymadan insanlara ve şirketlere yazılım tabanlı güven veren açık kaynaklı ve merkezsiz bir temel sunmak olduğunu söylüyor.

“Bir oracle ağında çalışan uygulamaların yüzdesine karşı diğer zincirler üzerinde çalışan uygulamaların yüzdelerine bakarsanız, bu oranların giderek daha eşit görünmeye başladığını göreceksiniz. Bu da Oracle ağlarının giderek daha fazla değer sağlamaya devam ettiği anlamına geliyor. Bu değerde, token aktarımı, zincirler arası mesaj aktarımı, veri gönderme, hesaplamalar yapma, rastgelelik sağlamak, gizliliği koruyarak kimlik bilgilerini sağlama gibi çok geniş ve büyüyen bir dizi hesaplama var…

Kısacası hedefimiz, dünyadaki tüm uygulamaları trust-minimized duruma geçirerek, gerçeklerle desteklenen bir dünya inşa etmek.”

Kaynak