1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto uzmandan “ücretsiz coin” fırsatı açıklaması: Ethereum Merge tetikleyebilir

Kripto uzmandan “ücretsiz coin” fırsatı açıklaması: Ethereum Merge tetikleyebilir

Kripto uzmandan “ücretsiz coin” fırsatı açıklaması: Ethereum Merge tetikleyebilir
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün önemli isimlerinden biri olan Arthur Hayes, Ethereum Merge konusunda önemli bir konuya dikkat çekiyor. Ona göre burada “ücretsiz coin” ve trade fırsatı olabilir. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Kripto uzmandan “ücretsiz coin” fırsatı açıklaması: Ethereum Merge tetikleyebilir

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, Ethereum (ETH) Merge güncellemesi sonrası kripto para piyasası ile ilgili ayrıntılı öngörülerini paylaştı. Hayes, Unchained Podcast isimli programa açıklamalar yaptı. Özellikle Ethereum’da Merge sonrası oluşabilecek muhtemel fork ve “proof of work” madencilerinin desteklediği Ethereum tokenin muhtemel başarısından konuştu. Hayes şöyle konuşuyor:

“Ethereum’un değerli olmasının sebebi insanların onu kullanması. Doğru değil mi? Ve Ethereum’u kullananları çoğu teknolojiden çok da bilgi sahibi değil. O zaman eğer ben size gelir ve dersem ki ‘hey, artık ETH proof of work ve ETH proof of stake var, hangisini kullanmak istersin?’

İnsanların çoğu, ben bilmiyorum bu ne anlama geliyor diyecek. Ben sadece Ethereum kullanmak istiyorum. Sadece MetaMask’e gitmek, Uniswap üzerinden shitcoin satın almak… Yeni ETH’yi kullanmak istiyorum eko sistemde ve bu çok havalı. Sadece tarayıcıma giderek burada MetaMask’e girmek ve bir şeyler yapmak.”

İlgili – Ethereum fiyatında 1,700 dolar testi ve kritik kırılma: Güncel ETH teknik analizi

Defi coin fırsatı

Hayes aynı zamanda Merge ve Ethereum ile ilgili gözlemlerini de anlatıyor. Ona göre Ethereum’daki çoğu servis sağlayıcısı ve büyük merkezsiz uygulamalar proof of stake ve Merge’i destekliyor. Bu şirketler proof of work’te kalmaktan yana değil. Şöyle devam ediyor:

“Bazı büyük stabil coinler, bence Tether ve USDC de buna dahil, açıklama yaparak proof of work yolunu izleyemeyeceklerini bildirdi. Sıradan kullanıcıların etkileşimde bulunduğunda büyük servisler ve varlıklar da PoS’tan yana. Bundan dolayı PoW için bir seçenek kalmıyor. Çünkü sonuçta kullanıcısı kalmayacak.”

İlgili – Kripto topluluğunun yeni gündemi: Satoshi Nakamoto’ya ne sorardınız?

Ethereum yaklaşık bir hafta sonra PoS’a geçecek. Eğer bir fork olursa bu sefer ETH sahipleri eşit oranda bu fork tokenden alır. Hayes’e göre burada bir trade fırsatı olabilir yatırımcılar için.

“Çok az da olsa bu tokeni trade yapmak isteyenler olabilir çünkü ilginç olacak. Ve eğer sıfırın üzerinde bir değere sahip olacaksa bu aynı zamanda ücretsiz coin anlamına geliyor.”

Hayes’e göre burada Bitcoin Cash benzeri bir durum olabilir. PoW ETH coini olması durumunda da en uygun durumda satacağını açıklıyor. Bu hemen de olabilir, bir süre sonra da. Tabii buradaki hash gücüne bağlı olacak.

Kaynak