1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin mi, hisse senetleri mi? Cevabı haberimizde

Bitcoin mi, hisse senetleri mi? Cevabı haberimizde

Bitcoin mi, hisse senetleri mi? Cevabı haberimizde
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasından bir kripto kışı yaşanıyor. Bitcoin, 2022 yılında geçtiğimiz yılki performansından çok uzak olsa da bu devleri geride bıraktı. Detaylar haberimizde.

Bitcoin mi, hisse senetleri mi? Cevabı haberimizde

Lider kripto para birimi Bitcoin, 2022 yılında beklentilerin çok altında kaldı. Geçtiğimiz yıl 68.789 dolarlık tüm zamanların en yüksek değerini gören BTC, o günden bu yana değerinin %70’ini kaybetmiş durumda.

İlgili: Bitoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin fiyatındaki oynaklık artık alışılagelen bir durum. Diplerde ve zirvelerde dolaşabilen lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı analrda Coinmarketcap verilerine göre 20.000 dolarlık önemli seviyeyi geri almaya çalışıyor.

BTC bu değerine rağmen son beş yıllık getirisinde önemli finans devlerinin hisse senetlerini geride bıraktı.

Finbold ROI aracından alınan veriler, Bitcoin’in beş yıllık yatırım getirisinin, önde gelen beş bankanın hisselerini ortalama %549,35 oranında geride bıraktığını gösteriyor. BTC, %839,17 ile Citi (NYSE: C) ve %728,34 ile Wells Fargo (NYSE: WFC karşısında en yüksek getiriye sahip.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Goldman Sach’a (NYSE: GS ) karşı Bitcoin getirileri %407.46’da. Finans devi JPMorgan (NYSE: JP ) karşısında BTC’nin 5 yıllık getiri %402.06 daha fazla. Bank of America (NYSE: BAC) hisseleri BTC kaşısında ilk beş büyük bankanın hisseleri arasında beşinci sırada yer alıyor ve Bitcoin’im getirisi BAC’dan %369,75 daha yüksek.

Bitcoin ve vurgulanan hisse senetlerinin farklı varlık sınıflarına ait olduğuna dikkat etmek gerekiyor. Ancak BTC’nin bir değer olarak uzun vadeli görünümde birçok hisse senedini geride bırakması da BTC’nin önemini ortaya çıkarıyor.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda 19.118 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para birimi 365 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Bitcoin fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

Bitcoin

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: