1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto topluluğunun yeni gündemi: Satoshi Nakamoto’ya ne sorardınız?

Kripto topluluğunun yeni gündemi: Satoshi Nakamoto’ya ne sorardınız?

Kripto topluluğunun yeni gündemi: Satoshi Nakamoto’ya ne sorardınız?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para topluluğunun yeni bir tartışma konusu var. Konuşma fırsatınız olsaydı Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’ya ne sorardınız? Çok ilginç cevaplar ve fikirler var.


Kripto topluluğunun yeni gündemi: Satoshi Nakamoto’ya ne sorardınız?

Bitcoin (BTC) 10 yıldan uzun bir süre önce piyasaya çıktı. Ancak bu yeni para biriminin Satoshi Nakamoto ismini kullanan mucidi halen gizemli kalmaya devam ediyor. Ancak yine de kripto alanının en ilham verici isimlerinden biri. Cointelegraph ise Twitter üzerinden topluluğa, eğer konuşmak fırsatınız olsaydı Nakamoto’ya ne sorardınız sorusunu yöneltti.

Sorular arasında kaybedilen özel anahtarlardan Bitcoin madenciliği ve komplo teorilerine kadar çok farklı konular var. Topluluk aynı zamandan yapay zeka ve insanlık üzerinden kontrole kadar çok renkli sorular sordu.

Bir Twitter kullanıcısı, Nakamoto ile ekonomiden kodlamaya, evrene, hayata ve sağlığa bakış açılarına kadar pek çok konuda sohbet edebileceğini söyledi. Aynı topluluk üyesi, “parlak bir zihnin her konuda duyulması gerektiğini” düşünüyor.

İlgili – Satoshi Nakamoto kimdir? Bitcoin yapay zeka ürünü mü?

Bitcoin madenciliği ne olacak?

Başka bir kripto topluluk üyesi ise Bitcoin madenciliği konusuna değiniyor. Ona göre sorulması gereken en önemli konu daha az enerji harcayan alternatif bir blockchain konusu. Ayrıca bu alternatif sistemin Bitcoin’in yerini alıp alamayacağı. Başka birisi ise Bitcoin’in mevcut durumunu sorması tercih edeceğini belirtiyor. İlgili tweette söyle deniliyor:

“Bitcoin’in şu anki durumu doğru mu? Gerçekten böyle mi olmasını istiyordu? Yoksa Bitcoin yolundan çıktı mı?”

Kayıp Bitcoin’leri geri almak konusu

Bir kullanıcı ise kayıp Bitcoin’leri geri alabilme konusunu açıyor. Twitter kullanıcısı, tüm bu kayıp BTC’leri kurtarmanın bir yolu olup olmadığını Nakamoto’ya soracağını söyledi. Analitik firması Chainalysis’in yöneticilerinden Kim Grauer, bir röportajda, mevcut fiyattan 75 milyar dolar değerinde olan yaklaşık 3,7 milyon BTC’nin kaybedildiğini söylemişti.

İlgili – Bitcoin fiyatı kritik çizgiye yaklaşıyor: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.