1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. Merakla beklenen Merge öncesi Ethereum 2000 dolar olur mu?

Merakla beklenen Merge öncesi Ethereum 2000 dolar olur mu?

Merakla beklenen Merge öncesi Ethereum 2000 dolar olur mu?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatı kısa vadede zayıflık belirtileri gösterse de yükseltme tarihi yaklaşırken, Merge kaynaklı bir toparlanma olasılığı yüksek görünüyor. Peki Merge öncesi, Ethereum 2000 dolar olur mu?

Ethereum 2000 dolar olur mu?

Ethereum fiyatı, yaklaşan Merge kaynaklı yükseliş momentumunun azalmasıyla birlikte, Bitcoin fiyatını takip ediyor gibi görünüyor. Ancak, 6 Eylül ile 15 Eylül arasında gerçekleşmesi planlanan ve merakla beklenen güncelleme, piyasa duyarlılığını olumlu etkiliyor. Ve dolayısıyla yatırımcıların da potansiyel bir toparlanma rallisi konusunda beklentileri artıyor.

Ethereum 2000 dolar olur mu?

İlginizi çekebilir:

“Hangi kripto para alınmalı” sorusuna ünlü analistten cevap: Ethereum,…

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in ayı piyasası yorumuna çok şaşıracaksınız!

Analistten 3 kripto para için yeni fiyat tahmini: Bitcoin,…

Bu arada kripto ekosistemi dün yine hack haberi ile sarsıldı. Bu kez hedefte, dünyaca ünlü aktör Bill Murray vardı. Murray, 185.000 dolar değerindeki ETH cüzdanı 119.2 ETH daha ekledikten sonra, hackerların saldırısına uğradı. Bununla birlikte, Murray’in güvenlik ekibi, bilgisayar korsanlarının ünlü oyuncunun NFT koleksiyonunu güvenli bir cüzdana taşıyarak çalma planlarını bozduğu için fonların hepsi çalınmadı.

İlgili:

 

Ethereum alım fırsatı mı sunuyor?

Ethereum fiyatı, 14 Ağustos ile 28 Ağustos arasında %30’luk bir düşüş kaydederek, 2.030$’dan 1.420$’a uzanan bir işlem aralığı oluşturdu. (Son zamanlarda, BTC’den daha iyi performans gösterse de düşüş eğiliminde olan Bitcoin fiyatını takip etmeye devam ediyor.)

Kısa vadeli bir toparlanma rallisi daha sonra ETH’yi boğalar tükenene kadar 1,621$’daki %70.5 Fibonacci geri çekilme seviyesine kadar itti. Sonuç olarak, ETH şimdi Bitcoin’in hareketlerini takip ederek, daha da düşüyor.

Nitekim ETH fiyatının, 1.563 dolardaki %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına kırılması, satıcıların kontrolünün altında olduğuna işaret edecek. Böyle bir durumda, 1.531 dolara doğru küçük bir düşüş makul görünüyor. Bununla birlikte, satış baskısı devam ederse, Ethereum fiyatı 1.505 doları test edebilir.

Yaklaşan Merge Ethereum’u 2000 dolara taşır mı?

Kurumsal yatırımcıların veya perakende alıcıların Merge’den önce hızlı bir toparlanma rallisi başlatması muhtemel görünüyor. Bu nedenle devam eden düşüş trendi tersine dönerek, %30’luk çöküşün ortalaması olarak 1.725$’a doğru bir itme yaşanabilir. Bu seviye aynı zamanda 1.730$’lık daha yüksek zaman dilimine ait bir direnç seviyesiyle de örtüşüyor. Bu nedenle, burada yerel bir zirve oluşabilir.

Yaklaşık 1.730’lık dirence rağmen, yatırımcılar ETH için önemli bir yükseltme olan Merge sayesinde, 2.000$’lık psikolojik direnç seviyesine doğru ani bir yükseliş bekleyebilir.

 

Merakla beklenen Merge öncesi Ethereum 2000 dolar olur mu?
4 saatlik ETHUSD grafik

 

Öte yandan, eğer Ethereum fiyatı bu kritik seviyenin altına düşer ve 1.420 dolarlık dip aralığını dirence çevirirse; bu, Birleşme öncesinde potansiyel toparlanma rallisi tezini geçersiz kılacak. Bu gelişme, ETH’nin 1.280 doları ve hatta 1.080 doları tekrar test etmesine neden olabilir.

 

Sonuç olarak;

  • Ethereum fiyatı kısa vadede zayıflık belirtileri gösterse de yükseltme tarihi yaklaşırken, Merge kaynaklı bir toparlanma olasılığı yüksek görünüyor.
  • 1.505 dolara doğru küçük bir geri çekilmenin ardından alıcılar devreye girerse; parite 1.730 dolar ve 2.000 dolara yükselebilir.
  • Ancak 1.420 doların altına yakın bir günlük mum kapanışı, ETH için yukarıda bahsettiğimiz toparlanma rallisini geçersiz kılabilir.

Kaynak