okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
70.111,12 USDT
eth
ETH
-0.19%
Ethereum
3.782,62 USDT
bch
BCH
-0.3%
Bitcoin Cash
513,43 USDT
xrp
XRP
-0.47%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.44%
Litecoin
87,87 USDT
bnb
BNB
0.02%
Binance Coin
618,64 USDT
sol
SOL
0.26%
Solana
178,62 USDT
avax
AVAX
0.06%
Avalanche
41,23 USDT
ada
ADA
-0.38%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.59%
Poladot
7,66 USDT
doge
DOGE
1.36%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.2%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto paraların yeni çıkmazı: Benimsenme ve vergilendirme

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paraların önündeki en büyük engellerden biri benimsenme ve kabul görme. Şimdi ABD’de kriptonun yolunu açan yeni bir gelişmenin haberi geldi. Ancak bu aynı zamanda başka bir ikilem doğuruyor. Ayrıntılara bakalım.


Kripto paraların yolunu açan önemli gelişme

ABD’nin Colorado eyaleti, 1 Eylül’den itibaren bu eyalette vergilerin kripto paralar ile ödenmesine izin veriyor. Colorado Valisi Jared Polis, yılın başında bu yönde söz vermişti. Bu sözünü tutması sonucu böyle bir gelişme yaşandı. Polis, kripto para destekçisi olarak bilinen bir siyasetçi.

ABD’de kendi sınırları içinde kripto para yatırımları ve kriptoyu kullanmaya teşvik eden tek eyalet Colorado değil. Daha önce de Arizona, Wyoming ve Utah eyaletleri yasa koyucuları da benzer yasa tasarıları hazırlamıştı. Bu eyaletler de vergi ödemelerinin çeşitli kripto paralarla ödenebilmesinin yolunu açıyor.

Blockchain teknolojisini ve kripto sektörünü benimseyen eyaletler için ekonomik olarak kazanacak çok şey var. Akıllı davranan eyaletler, kriptonun geleceğin ekonomisinin merkezi olacağını şimdiden görüyor. Bundan dolayı bu alanda şimdiden adımlar atıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında $20k’daki çift zirveden sonra ne olur? Güncel BTC teknik analizi

Kripto para ile vergi ödenebilir ama…

Ohio'lular vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecek! Bu haber, kötü günler yaşadığımız bugünlerde yüzümüzü güldürecek bir haber olabilir mi?

Diğer yandan uzmanlar vergi mükelleflerini uyarıyor. Kripto ile vergi ödemesi yapmak ek vergiler getirebilir. Yine de Colorado’nun attığı bu adım kripto için önemli. En başta devletler kripto paraların önemini ve ekonomideki yerini kabullenmeye başlıyor. Ancak önce vergi konusundaki ikilemi çözmek zorundalar.

Çünkü vergi kurumu, kripto paraları bir gelir kaynağı olarak görüyor. Vergisini kripto ile ödeyen bir vatandaş ise kripto alıp sattığını beyan etmiş oluyor ki bunun kendisi de vergilendirilebilir bir olay. Kriptoyu vergi ödeme yöntemi olarak kullanmak isteyen ABD eyaletleri en başta bu konuya açıklık getirmeli.

İlgili – Ethereum fiyatında yeni bir 1,400 dolar hamlesi gelir mi? Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.