1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Lisk nedir ve geleceği nasıl? LSK coin fiyat, haber, yorum ve beklentiler

Lisk nedir ve geleceği nasıl? LSK coin fiyat, haber, yorum ve beklentiler

Lisk nedir ve geleceği nasıl? LSK coin fiyat, haber, yorum ve beklentiler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lisk, merkezsiz uygulamalar (dapps) için hizmet veren bir platform. Platformun yerel kripto parası ise LSK coin. Lisk platformu ve onun LSK coini ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Lisk (LSK) nedir ve geleceği nasıl?

Lisk (LSK), Mayıs 2015’te bir Crypti forku olarak Oliver Beddows ve Max Kordek tarafından kuruldu. Lisk, blockchain teknolojisini daha erişilebilir kılmayı hedefliyor.

Projenin yere kripto parası LSK coin, veri doğrulama noktalarının, işlenen blok işlemleri için belirli bir kâr elde edilen (dPoS) algoritması ile üretiliyor.

Lisk – LSK coin nedir?

LSK coin, Lisk blockchainin yerel kripto parası. Bu coin, Lisk blockchain üzerinde yapılan işlemlerde ücretleri ödemek için kullanılıyor. Birçok borsa ve üçüncü taraf kripto para cüzdanı LSK’yı destekliyor. Ancak projenin resmi sitesi, LSK coini blockchainin resmi cüdanı olan “Lisk Wallet”te saklamayı ve bunun üzerinden yönetmeyi öneriyor.

Lisk nedir ve geleceği nasıl? LSK coin fiyat, haber, yorum ve beklentiler2017 – 2022 yılı LSK token fiyatı Kaynak: CoinMarketCap

  • Lisk LSK token tüm zamanların en yüksek fiyatı: 39.31 dolar (7 Ocak 2018)
  • Lisk LSK token tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.09565 dolar (2 Mart 2017)

Lisk (LSK), piyasa değerine göre 177. en büyük kripto para (Nisan 2022 itibariyle). Ancak yukarıdaki LSK fiyat grafiği şunu gösteriyor. Lisk fiyatı 2018’deki ATH değerinde çok altta işlem görüyor ve o zamandan bu yana bu seviyeye hiç yaklaşamadı. 2022 yılının Ocak – Haziran döneminde ise bir düşüş trendine sahip ve yeniden kırmızı bölgeye geçti.

İlgili – DigitalBits nedir ve geleceği nasıl? Güncel XDB coin haber ve gelişmeleri

LSK Coin’in tarihi ve geleceği

Bitcoin çekirdeği, C ++ ve Solidite Ethereum (bağımsız bir javascript tabanlı bir çerçeve) ile yazılmasına rağmen, geliştiricilerin hangi dile odaklanacakları ya da tamamen öğrenecekleri konusunda çok fazla kafa karışıklığı vardı.

Lisk  (LSK) kurucuları Max Kordek ve Oliver Beddows bu mücadeleleri gördü, tecrübe etti ve blockchain teknolojisini daha erişilebilir hale getirmek için harekete geçti.

Her şey 2014 yılında, sonradan Lisk’e evrimleşen açık kaynaklı bir blockchain uygulama platformu olan Crypti ile başladı. Topluluk düzeyinde başarılı olmasına rağmen, Crypti’nin vizyonuna ulaşmak için daha fazla ateş gücüne ihtiyacı vardı. Bu ateş gücü Crypti’nin Mayıs 2016’daki hard forkunda elde edildi ve yeni bir kripto para olan Lisk coin gün yüzüne çıktı.

Böylece Lisk coin, geliştiricilerin Javascript dilinde uygulamalar oluşturduğu ve herkesin kullanımına açık olan, merkezsiz bir uygulama geliştirme platformu haline geldi.

Lisk nedir ve geleceği nasıl? LSK coin fiyat, haber, yorum ve beklentilerLisk coin, geliştiricilerin ana platformda DApps ve blokaj blokları üretmelerini sağlamak için Sidechains konseptini ve Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) kullanıyor.

Sidechains, ana blok zincirine hız ve performansını incitmeyecek veya değiştirmeyecek şekilde bağlanan bağımsız blok zincirlerdir. Sidechains, uygulamaların, Lisk blockchain platformunda gerçek bir merkeziyetsizlik ve bağımsızlık kazanmalarını sağlar.

Lisk platformu, 2017 yılında Microsoft ile bir sözleşme yapmayı başarmıştı. Özellikle, bulut bilişim için bir mimari oluşturan Microsoft Azure’un geliştirilmesi, iki şirketin ortak bir çalışması.

İlgili – Function X nedir ve geleceği nasıl? Güncel FX token haber ve gelişmeleri

Lisk  coini diğer kripto paralardan ayıran özellikleri

Piyasada bir çok blokchain platformu var. Ancak Lisk, Javascript kullanarak yazılan Yazılım Geliştirme Kiti sayesinde erişilebilirliği konusunda farklı olmayı başardı.

Ana zincir her zaman güvenlik, yan zincirler ise sınırsız esneklik sağlıyor. Ayrıca Lisk, geliştiricilere kendi kontrolleri altında olan ve kendilerine ait bir blockchain ağı oluşturabilme imkanı da sunuyor.

Kaynak

İlgili – Bitcoin Diamond nedir ve geleceği nasıl? Güncel BCD haber ve gelişmeleri

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.