fbpx
  1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Lisk rehberi: LSK Coin nedir, geleceği var mı?

Lisk rehberi: LSK Coin nedir, geleceği var mı?

Lisk rehberi: LSK Coin nedir, geleceği var mı?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lisk (LSK coin) 2015 yılının Mayıs ayında Oliver Beddows ve Max Kordek tarafından yaratılmış ve Crypti’den çatallanmıştır. Dolaşımdaki arzı 120.638.167 adet olan Lisk, blockchain teknolojisini daha erişilebilir kılmayı hedeflemiştir.


Lisk (LSK coin) nedir? Özellikleri nelerdir?

 

 

24 Mayıs 2016‘da piyasaya sürülen ve hızlı bir giriş yapan Lisk, kısa zamanda Bitcoin’e rakip olma yolunda önemli yol alsada daha sonradan hızı kesilmiş ve yeterli yatırımcı büyüklüğüne ulaşamamıştır.

LSK coin, veri doğrulama noktalarının, işlenen blok işlemleri için belirli bir kar elde ettiği (dPoS) algoritması ile üretilir.

 

LSK Coin’nin tarihi ve geleceği

Bitcoin çekirdeği, C ++ ve Solidite Ethereum (bağımsız bir javascript tabanlı bir çerçeve) ile yazılmasına rağmen, geliştiricilerin hangi dile odaklanacakları ya da tamamen öğrenecekleri konusunda bir sürü kafa karışıklığı vardı.

Lisk  (LSK coin) kurucuları Max Kordek ve Oliver Beddows bu mücadeleleri gördü, tecrübe etti ve blockchain teknolojisini daha erişilebilir hale getirmek için harekete geçti.

Her şey 2014 yılında, sonradan Lisk’e evrimleşen açık kaynaklı bir blok zinciri uygulama platformu olan Crypti ile başladı. Topluluk düzeyinde başarılı olmasına rağmen, Crypti’nin vizyonuna ulaşmak için daha fazla ateş gücüne ihtiyacı vardı. Bu ateş gücü Crypti’nin Mayıs 2016‘daki hard forkunda elde edildi ve yeni bir kripto para olan Lisk coin gün yüzüne çıktı.

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Böylece Lisk coin, geliştiricilerin Javascript dilinde uygulamalar oluşturduğu ve herkesin kullanımına açık olan, merkezi bir uygulama geliştirme platformu haline geldi.

Lisk coin, geliştiricilerin ana platformda DApps ve blokaj blokları üretmelerini sağlamak için Sidechains konseptini ve Yazılım Geliştirme Kiti (SDK)’yı kullanır.

Sidechains, ana blok zincirine hız ve performansını incitmeyecek veya değiştirmeyecek şekilde bağlanan bağımsız blok zincirlerdir. Sidechains, uygulamaların, Lisk blockchain platformunda gerçek bir merkeziyetsizlik ve bağımsızlık kazanmalarını sağlar.

Lisk coin güncel fiyatları için linki tıklayınız

Lisk platformu, 2017 yılında yatırım çekiciliği açısından ilk 10‘da yer aldı ve Microsoft ile bir sözleşme yapmayı başardı. Özellikle, bulut bilişim için bir mimari oluşturan Microsoft Azure’un geliştirilmesi, iki şirketin ortak bir çalışmasıdır.

Lisk  coini diğer kripto paralardan ayıran özellikleri

 

lsk-coin-nedir-lisk-coin-nedir

 

Etrafta bir çok blokchain platformu var. Ancak Lisk, Javascript kullanarak yazılan Yazılım Geliştirme Kiti sayesinde erişilebilirliği konusunda farklı olmayı başarmıştır.

Ana zincir her zaman güvenlik, yan zincirler ise sınırsız esneklik sağlamaktadır. Ayrıca Lisk, geliştiricilere kendi kontrolleri altında olan ve kendilerine ait bir blockchain ağı oluşturabilme imkanı da sunmaktadır.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.