okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
2.49%
Bitcoin
66.859,39 USDT
eth
ETH
5%
Ethereum
3.092,00 USDT
bch
BCH
4.89%
Bitcoin Cash
466,55 USDT
xrp
XRP
1.57%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
2.02%
Litecoin
84,10 USDT
bnb
BNB
2%
Binance Coin
580,59 USDT
sol
SOL
6.18%
Solana
169,22 USDT
avax
AVAX
5.58%
Avalanche
36,38 USDT
ada
ADA
4.67%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
2.46%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
4.06%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
1.93%
Shiba Inu
0,00 USDT

Function X nedir ve geleceği nasıl? Güncel FX token haber ve gelişmeleri

Function X nedir ve geleceği nasıl? Güncel FX token haber ve gelişmeleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Function X, merkezsiz finans (DeFi) odaklı bir blockchain projesi. Solana (SOL) ve Cardano gibi projeler Ethereum’a rakip olarak çıkarken, Function X ise Ethereum ile rekabet etmek yerine onun gücünü kullanıyor. Projenin yerel tokeni FX token Ethereum blockchain tabanlı bir kripto para. Ancak diğer blockchainlerde de çalışacak şekilde tasarlandı. Function X ve yerel FX tokeni ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Function X nedir ve geleceği nasıl?

Kripto ve blockchain projesi Function X, 3 temel yapıdan oluşuyor. Bunları şöyle sıralayabiliriz: f(x)Core adıyla bilinen çekirdek blockchain, zincirler arası (cross-chain) bağlantı için kullanılan protokol ve merkezsiz uygulamalar için olan platform.

Function X’in sitesi (functionx.io), projenin çok zincir ve zincirler arası (multi-chain & cross-chain) özellikleri ve yapabildiklerini şöyle sıralıyor:

“Function X, kendi içinde (f(x)Core ve diğer Function X zincirleri arasında) ve diğer zincirler arasında (mesela Ethereum) zincirler arası (cross-chain) işlemleri destekliyor. Merkezsiz doğrulayıcılar aracılığıyla, varlıkları güvenli bir şekilde f(x)Core ve diğer zincirler arasında transfer edebiliriz. Bu işlemler yüksek hız, düşük transfer ücreti, varlıkları işlem yapabilme ve diğer yararlı özelliklerle birlikte gerçekleşiyor.”

Function X, kripto paraların Ethereum, Binance Smart Chain ve diğer ağlar arasında taşınmasına olanak sağlıyor. Bunu ise “Cross-chain bridge” (Zincirler arasın köprü) ismini verdiği özelliği üzerinden yapıyor.

İlgili – DeFi (Merkezsiz Finans) nedir? DeFi projelerinin önemi nelerdir?

FX token nedir?

Function X nedir ve geleceği nasıl? Güncel FX token haber ve gelişmeleri

FX token ise Function X’in yerek kripto parası. Bu token. Proje içindeki hizmetlerde ödeme için kullanılabilir. Bu hizmetler arasında akıllı sözleşme oluşturma, veri depolama, ağın güncellemesi ile ilgili oylamaya katılma ve ağ üzerinde stake yapma var.

CoinMarketCap verilerine göre, Function X’in yerel kripto parası 1,893,022,625 FX token maksimum arzına sahip. Şimdiye kadarki toplam arz ve piyasadaki dolaşım ise 408,520,357 FX  (Temmuz 2022 itibariyle ve son birkaç ayda arzı hiç değişmedi) şeklinde.

FX token fiyatı ile ilgili önemli bilgiler şu şekilde:

  • FX token tüm zamanların en yüksek fiyatı: 2.29 dolar (30 Ağustos 2021)
  • FX token tüm zamanların en düşük fiyatı:0.03269 dolar (13 Mart 2020)

Function X nedir ve geleceği nasıl? Güncel FX token haber ve gelişmeleriFunction X -USD fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

İlgili – Fetch.ai nedir ve geleceği nasıl? FET coin fiyat, haber, yorum ve beklentiler

Function X (FX) token fiyatı Mayıs  ve Haziran’da büyük düşüşler yaşadı ve kırmızı bölgeye geçti.  Piyasadaki genel düşüş ortamından etkilenerek keskin düşüş yaşayan coinlerden bir. Temmuz’da ise dip seviyelerde işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.