DigitalBits XDB coin nedir ve geleceği nasıl?

DigitalBits nedir ve geleceği nasıl? Güncel XDB coin haber ve gelişmeleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DigitalBits, tüketici dijital varlıklarını (özellikle de markaların para birimlerini) desteklemek için tasarlanmış bir protokol katmanı blockchain. DigitalBits (XDB) bir Stellar forku ve birçok özelliği aynı. Ancak kilit bir farkı var. Bu proje, kurumsal düzey blockchain desteği veriyor. DigitalBits (XDB) projesi ve tokeni ile ilgili ayrıntılara bakalım.


DigitalBits nedir ve geleceği nasıl?

DigitalBits, protokol katmanı bir blockchain. Bu blockchain, çeşitli dijital varlıkların likiditesini kolaylaştırmaya yardımcı olmak ve kitlesel pazarın benimsenmesini sağlamak için mevcut tüketici uygulamalarıyla entegre olmak üzere tasarlandı.

Çok sekmeli (multi-hop) bir teknolojisiyle donatılmış yerleşik merkezsiz borsası, dijital varlıklar için esnek bir pazar yeri oluşturuyor. Ayrıca bu ağ, bir Federe Bizans Anlaşması (Federated Byzantine Agreement) yapısı aracılığıyla konsensüs oluşturuyor.

Stellar forku bir proje: DigitalBits

DigitalBits, Stellar forku olan bir blockchain ve Stellar yapısının birçok yönünden faydalanıyor. Ancak bir kilit yönden farklı. En başta yerel tokeninin enflasyona maruz kalmaması, bir token adı sertifika hizmeti ve otomatik bir algoritmik token dağıtımı geliştirmesi gibi özellikler geliyor.

DigitalBits, yeni ve mevcut dijital varlıklara aktarılabilirlik ve taşınabilirlik sunarak sorunsuz ve anında değer aktarımını kolaylaştırmayı hedefliyor.

İlgili – Function X nedir ve geleceği nasıl? Güncel FX token haber ve gelişmeleri

DigitalBits – XDB token nedir?

XDB token, DigitalBits blockchainin yerel kripto parası. DigitalBits blockchain, bir dizi tüketici sınıfı kripto parayı geliştirmek ve desteklemek için çalışıyor. Söz konusu varlık türlerine örnek olarak bir marka için çıkarılan tokenler, bir markaya ait stabil coinlerin yanı sıra son zamanlarda hızla gelişen NFT ve fan tokenleri gösterebiliriz. XDB token de bütün bunları yapmak için kullanılan DigitalBits’in kullanım tokeni.

XDB token fiyatı

XDB token fiyatı Eylül 2021’de hızlı yükselişi ile dikkat çekmişti. Sonuçta Kasım 2021’de yeni tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti. CoinMarketCap’in sağladığı XDB token fiyat grafiği bunu gösteriyor. Ardından tüm piyasada olduğu gibi Ocak ve Şubat 2022 aylarında geniş çaplı bir düzeltme yaptı. Mart 2022’de ise DigitalBits’in yüzde 100’e varan bir ralli yaptığını görüyoruz. Buna rağmen Nisan ve özellikle Mayıs başında piyasa genelindeki çöküşe paralel olarak önemli ölçüde değer kaybı yaşadı. Temmuz 2022’de ise bir dip testi ve yeni bir yükseliş girişimi dikkat çekiyor.


DigitalBits XDB coin nedir ve geleceği nasıl?XDB token fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

XDB token ile ilgili önemli verileri şöyle sıralayabiliriz:

  • Tüm zamanlar en yüksek fiyatı: 1.03 dolar (16 Kasım 2021)
  • Tüm zamanlar en düşük fiyatı: 0.006724 dolar (20 Mart 2020)
  • Dolaşımdaki arz: 959,045,512 XDB (Temmuz 2022 itibariyle)
  • Toplam arz: 1,500,000,000 XDB
  • Maksimum arz: Bilgi yok

İlgili – Bitcoin Diamond nedir ve geleceği nasıl? Güncel BCD haber ve gelişmeleri

DigitalBits ne yapmaya çalışıyor?

Bu teknoloji; işletmelerin varlıklarını merkezsiz DigitalBits blockchain’i üzerinde tokenize etmelerini sağlıyor ve böylece bu varlıkların transferi, trade edilmeleri, hızlı ödeme aracı olarak kullanılmaları ve havale işlemlerinin de gerçekleştirilmesi mümkün oluyor.

Digitalbits, müşteri sadakati ve ödül programlarını işlevsel hâle getirmek istiyor. Hâlihazırdaki sistemler, insanların ödül toplamalarını sağlıyor ancak çoğu zaman bu ödüller kullanılamıyor (yani işlevsel değiller).

Satıcılar bu sorunların çözülmesini istiyor çünkü müşteriler ödül temelli fırsatları kaçırmaktan elbette hoşnut değil.

DigitalBits blockchain ağı herkesin kullanımın açık. Herkes bu merkeziyetsiz ağda %100 taşınabilir, aktarılabilir dijital varlıklar oluşturabilir. İşletmeler bu ağdaki sadakat puanlarını tokenize ettiklerinde, tüketiciler puanlarının karşılığını token şeklinde alacaklar.

Projenin mimarisi şu şekilde:

DigitalBits nedir ve geleceği nasıl? Güncel XDB coin haber ve gelişmeleri

 

Token Dağılımı

DigitalBits nedir ve geleceği nasıl? Güncel XDB coin haber ve gelişmeleri

Whitepaper için tıklayınız.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
DigitalBits XDB coin nedir ve geleceği nasıl?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.