1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto paralar düşerken, Ripple neden yükseldi?

Kripto paralar düşerken, Ripple neden yükseldi?

Kripto paralar düşerken, Ripple neden yükseldi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında son günlerde yaşanan keskin düşüşlere rağmen, Ripple’ın yerel tokeni XRP, çift haneli kazançlar elde etti. Peki genel olarak piyasalar düşerken, Ripple neden yükseldi?

SEC davasında son durum ne? – Ripple neden yükseldi?

 Kripto piyasalarında düşüşler devam ederken; Ripple (XRP)‘nin fiyatı bugün %10’un üzerinde yükseldi.

CoinMarketCap‘ten alınan verilere göre, XRP tokeni son bir haftada %35; son 24 saat içinde ise %10 civarında değer kazanarak, 0,44 dolara yükseldi.

Peki Ripple neden yükseldi?

İlginizi çekebilir:

Piyasalar düşerken, bu hafta en çok satın alınan kripto paralar!

Üç büyük kripto parada düşüş bitti mi? – Bitcoin, Ethereum ve Ripple teknik analizi

ripple neden yükseldi Kripto paralar düşerken, Ripple neden yükseldi?
1 günlük XRP fiyat grafiği –  Kaynak: CoinMarketCap

 

Dijital varlığın dünden bu yana toplam değeri, 2 milyar doların üzerinde artarak, 20.1 milyar dolardan 22.17 milyar dolara yükseldi.

Bu yükseliş görünümüne rağmen, 0,384 dolarlık destek seviyesinin kırılması, boğaların zayıfladığını gösterecek. Ve bu kırılma aynı zamanda yükseliş argümanını değiştirerek, durumu ayıların lehine çevirecek. Böyle bir hareket, XRP fiyatının 0,36 dolar destek seviyesini tekrar test etmesine neden olabilir.

Ripple SEC davasında son durum!

İlginç bir şekilde; XRP, zayıf piyasa dinamiklerine rağmen güçlü kalmaya devam etti. Esasen bu son yükseliş, SEC ve Ripple arasındaki anlaşmazlıkta devam eden gelişmelere bağlanabilir. Her iki taraf da özet karar için harekete geçmiş olsa da Ripple ve üst düzey yöneticilerin, davayı kazanma konusunda kendilerine çok daha fazla güvendikleri görülüyor.

Ripple’ın avukatı Stuart Alderoty’nin Twitter’da dava hakkında yüksek sesle konuştuğu göz önüne alındığında, böyle bir çıkarım yapılabilir. Nitekim Alderoty, SEC’in Yüksek Mahkeme’nin Howey* testinin tek bir maddesini bile karşılayamadığını söyledi. Howey Testi, (*ABD Yüksek Mahkemesi tarafından bir varlığın menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilemeyeceğini belirlemek için oluşturulan bir testtir.)

Ayrıca uzun süredir devam eden bu dava, tarafların isteği üzerine, sonuca daha çabuk varılabilmesi için hızlandırıldı. Geçtiğimiz hafta sonu, Ripple ve SEC ayrı ayrı önerge açarak, mahkemeye özet karar çağrısında bulundu.

Bu arada firmanın CEO’su Brad Garlinghouse da SEC’in argümanlarından yola çıkarak, ilginç bir çıkarımda bulundu. Ve düzenleyici kurumun, yasaları takip etmekle ilgilenmediğini iddia etti.

Bunun yerine, yetkilerini Kongre tarafından kendilerine verilen yetkinin çok ötesine genişletmek için, her şeyi kabul edilemez bir çabayla yeniden yapmak istediğini söyledi.

Son olarak; Ripple’ın genel danışmanının, şirket olarak “kendinden emin” olduklarını ve Aralık 2020’den beri devam eden bu davanın sona ermek üzere olduğunu söylemesi, XRP piyasasındaki olumlu havaya katkı sağladı.

İlginizi çekebilir:

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.