1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. Merkez bankaları, Ethereum için köprüden önce son çıkışı gösterdi

Merkez bankaları, Ethereum için köprüden önce son çıkışı gösterdi

Merkez bankaları, Ethereum için köprüden önce son çıkışı gösterdi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Beş merkez bankasının açıklamalarıyla Ethereum fiyatının 1.000 dolara düşeceği iddia edildi. Ethereum fiyatı, Fed faiz oranı kararının ardından 1.243,89 dolara ulaştı. ETH fiyatı, kripto para birimlerini etkisi altında tutan dolar baskısından kurtulamadı. Bugün duyuru yapması planlanan diğer beş merkez bankası ile forex ve kripto piyasalarında şiddetli hareketler görmeyi bekliyoruz.

Ethereum fiyatı merkez bankalarının etkisi altında

Beşten fazla merkez bankası mevcut ekonomik duruma ve ekonomiyi, enflasyonu ve para politikasının nasıl geliştiğini nasıl gördüklerine ışık tutmaya hazır olduğundan, Ethereum (ETH) fiyatı Perşembe günü merkez bankacılığı hakkında bir ders alıyor. Görünüşe göre, merkez bankacılarından gelen birkaç yorum, enflasyon kalıcılığını koruduğu için daha şahin ve sert müdahalelere işaret ettiğinden, gün bir “kan gölüne” dönüşmeyi vaat ediyor. Asya’da, PBoC’den ve BoJ’den gelen büyük müdahaleler, biri veya diğerinin para birimini desteklemek için piyasaya müdahalesini durdurması durumunda, piyasalarda büyük bir satışı tetikleyebilecek bir mavi Pazartesi olayı için risk oluşturuyor.

ethereum

Fed’den gelen şahin mesajın etkisi çöktüğü için, Ethereum fiyatı yavaş ama emin adımlarla 1.000 dolara doğru düşüyor. Fed, faizleri beklenen 75 baz puan artırmasına rağmen, Başkan Powell’ın mesaj sertti ve yumuşak bir iniş için hayal gücü bırakmadı. ABD ekonomisi çökecek ve resesyona girecek, çünkü bu, enflasyonu düşürmenin tek çözümü gibi görünüyor, bu da traderların emniyet kemerlerini bağlama ve sert bir inişe hazırlanma zamanını veriyor.

ETH fiyatı şu anda boğaların 1.243,89 dolardan duvara itildiğini ve ayılar tarafından ineklerden öğle yemeği parası talep eden bir oyun alanı zorbası gibi konumlarını kaybetmeye zorlandığını görüyor. Boğalar teslim olmaya başladığında, satış tarafı talebi patlayacak ve ETH fiyatının 1.014.30 dolara ulaştığını görecek. Bu seviye muhtemelen 1000 dolardan önceki son savunma hattı olacak; aşağı kırıldığında devreye girecek

Alternatif olarak, 1.243.89 $ seviyesinden sade ve basit bir sıçrama, muhtemelen ETH fiyatının 1.400 $’a yükseldiğini görecektir. Bu, boğaların pozisyonlarından çıkmanın o kadar kolay olmadığı ve satıcıların kazançlarını almaya başlayacağı ve fiyat hareketi üzerindeki düşüş baskısını hafifleteceği anlamına gelir. Günlük kapanış 1.400$’ın üzerinde olursa, Cuma gününe kadar ve hafta sonu boyunca 16 Eylül’ün en yüksek seviyesi olan 1.479$’a doğru daha fazla kazanç elde edilebilir.

Kaynak

Etiketler: