Loading...
btc
BTC
-0.44%
Bitcoin
65.647,80 USDT
eth
ETH
-1.35%
Ethereum
3.435,62 USDT
bch
BCH
-0.21%
Bitcoin Cash
365,65 USDT
xrp
XRP
-0.15%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
-0.44%
Litecoin
72,59 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
582,36 USDT
sol
SOL
-0.39%
Solana
172,35 USDT
avax
AVAX
-3.4%
Avalanche
28,81 USDT
ada
ADA
-0.62%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-0.02%
Poladot
5,92 USDT
doge
DOGE
-0.32%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.28%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Çin’den sonra Hindistan da bu kripto para sektörüne akıyor

Çin’den sonra Hindistan da bu kripto para sektörüne akıyor

İsrail kripto paralar için kritik bir adım daha attı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Chainalysis raporuna göre NFT’ler Orta ve Güney Asya’nın 932 milyar dolarlık kripto benimsemesine öncülük ediyor. Chainalysis’e göre, Orta ve Güney Asya ve Okyanusya (CSAO) pazarları NFT’lerden gelen kripto ile ilgili web trafiğinin %58’ine sahip.

Kripto para piyasasında NFT sektörünün geleceği

Özellikle Hindistan, Temmuz 2021 ile Haziran 2022 arasında 178 milyar dolarlık kripto para birimi değeri alarak CSAO piyasalarının kripto benimsemesine öncülük ediyor. Küresel pazardaki NFT talebi düşüyor ve Ağustos ayında 1 milyar dolardan az satış yapıdı. Kripto piyasası en hızlı gelişen endüstrilerden biridir ve her geçen gün daha fazla insan bunun bir parçası haline gelmekte. Başlangıçta bu, kâr ve yatırım getirisi beklentisinden kaynaklansa da, durum giderek değişiyor. Örneğin Orta ve Güney Asya ve Okyanusya (CSAO) pazarlarında bu alanın bir parçası olmanın ardındaki motivasyon paradan değil eğlenceden geliyor.

kripto para

Yatırımcıları gemiye getiren NFT’ler

Chainalysis’in raporuna göre, CSAO pazarı dünyanın üçüncü büyük kripto pazarı. Bu piyasalar, Temmuz 2021’den Haziran 2022’ye kadar yaklaşık 932 milyar dolarlık kripto para birimi değeri aldı. CSAO şemsiyesi içine giren ülkeler arasında, aynı süre içinde kripto kullanıcıları tarafından yaklaşık 172 milyar dolar alınan Hindistan, lider olarak ortaya çıktı. Bununla birlikte, bu ülkeler için kripto benimsemesinin arkasındaki itici faktör karlılık değil, eğlence beklentisiydi. NFT’ler ve blok zincir oyunları, bu pazarda üretilen kripto ile ilgili trafik arasında en fazla hakimiyete sahipti. CSAO kullanıcılarından gelen web trafiğinin %58’i NFT’lere bağlıyken, web trafiğinin %21’i oyna-kazan blockchain oyunlarına yönelikti.

Raporda ayrıca şunlar kaydedildi: “Oynatmak için kazanılan oyunlar ve takas edilemeyen tokenler yakından ilişkilidir. NFT pazar yerlerine yüksek web trafiği olan ülkeler için – özellikle Tayland, Vietnam ve Filipinler – NFT ile ilgili trafiğin büyük bir kısmı bu nedenle blockchain oyunlarının oyuncularından gelebilir.”

kripto para

2021 NFT’ler için harika bir yılken, 2022 giderek kötüleşiyor. Son birkaç ayda, NFT’lerin satışından elde edilen toplam hacim milyar doları bile geçmedi. Hem Temmuz hem de Ağustos, toplam satışların sırasıyla 800 milyon $ ve 740 milyon $’a yakın olduğunu kaydetti ve Eylül ayı, 600 milyon $’ı bile geçmeyebilir. Bu nedenle, NFT’ler geçmişte daha fazla kullanıcıyı başarılı bir şekilde çekmiş olsa da, artık bu potansiyele sahip değiller.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.