Piyasalar düşerken, bu hafta en çok satın alınan kripto paralar!

kript
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasalarda bu hafta yaşanan korku ve hayal kırıklığına rağmen, bazı kripto paralar yatırımcıların ve balinaların ilgisini daha fazla çekmeye başladı. İşte bu hafta en çok koşulan ve en çok satın alınan kripto paralar…

Balinaların ve yatırımcıların ilgisini en çok çeken kripto paralar!

Popüler kripto para analiz platformu Santiment, piyasalarda bu hafta yaşanan büyük korkuya rağmen, sosyal medyada yatırımcıların ilgisini ölçen bir metriğin artış kaydettiğini açıkladı. Yani, piyasalar düşerken bu kripto paralar sosyal medyada yatırımcıların ilgisini daha fazla çekti.

Santiment verilerine göre; Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB) ve Polygon (MATIC) geçtiğimiz hafta daha fazla ilgi görürken, diğer kripto varlıklar genel olarak sosyal medyada daha az konuşuldu.

İlginizi çekebilir:

Büyük Cardano ağ yükseltmesi Vasil’e son destek Binance.US’den geldi!

Üç büyük kripto parada düşüş bitti mi? – Bitcoin, Ethereum ve Ripple teknik analizi

 

 

Bu arada analiz firmasına göre; sosyal eğilimler, mevcut fiyatlardan satın alıp almama konusunda kripto topluluğu arasında bir anlaşmazlık olduğunu gösteriyor.

“Dipten satın al kuşları, fiyatlar düştükten sonra sesini yükseltmeye başladı. Geçen hafta, TÜFE [tüketici fiyat endeksi] çöküşü haberinden hemen önce, traderlar dipten satın aldıklarını söyleyip övünüyordu. Şimdi tekrar aynı şeyi yapıp yapmama konusunda gruplar arasında ciddi bir kutuplaşma var. Bir hafta neyi değiştirir ki.”

 

Balina faaliyetlerini de inceleyen Santiment, büyük adreslerin merkezsiz borç verme ve borçlanma platformu Aave’yi (AAVE) satın aldığını belirtiyor.

“Cüzdanlarında 1.000 ila 1 milyon AAVE tutan büyük Aave balina adreslerinin sahip olduğu token miktarı, %54.5’e ulaşıyor. Bu miktar, bu adresler tarafından tutulan tüm zamanların en yüksek miktarıdır.”

Analiz firması, balinaların aynı zamanda merkezsiz oracle ağı Chainlink (LINK)’e de göz diktiğini ve 10.000 ila 1 milyon LINK tutan adreslerin, son dört ayda fonlarını artırdığını söyledi.

İşte piyasalar düşerken, bu hafta en çok satın alınan kripto paralar!

Ayrıca, balinalar, Flexa Network işlemlerinde teminat olarak kullanılan Ethereum tabanlı bir DeFi tokeni olan Amp (AMP)’i de topluyor. 

Buna göre, 100.000 ila 10 milyon arasında AMP tutan adresler, toplam kripto varlık arzını haziran ayının başından bu yana %25’ten fazla artırdı.

Son olarak; Santiment’e göre Litecoin’in (LTC), taraftar etkileşim tokeni Chiliz’in (CHZ) ve kurumsal çözüm OMG Network (OMG)’ün balina varlıkları aktif olarak azalıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Piyasalar düşerken, bu hafta en çok satın alınan kripto paralar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.