1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Fed toplantısı öncesi çöken piyasada güçlü kalabilen tek kripto para

Fed toplantısı öncesi çöken piyasada güçlü kalabilen tek kripto para

Fed toplantısı öncesi çöken piyasada güçlü kalabilen tek kripto para
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Fed toplantısı yaklaşırken kripto para piyasası global piyasalar ile birlikte gergin bir bekleyiş içinde. Ancak bir kripto para düşen piyasaya meydan okuyarak güçlü kalmayı başarıyor. Bu coinin hangisi olduğuna bakalım.


Fed toplantısı öncesi çöken piyasada güçlü kalabilen tek kripto para

Kripto para piyasasında TOP 20’de bulunan coinleri çoğu bugün (21 Eylül) kırmızı bölgede. Bunun başlıca sebebi global piyasaların Fed toplantısının sonucunu beklemesi. Bundan dolayı tüm piyasalarda gerin bir bekleyiş var. Kripto piyasasında TOP 20’de kırmızı olmayan tek coin ise Cardano (ADA).

Mesela, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC) fiyatları sırasıyla günlük bazda şu fiyatlara ve düşüş oranlarına sahipler: $19,005 (-1.41%), $1,338 (-1.12%) ve $0.727 (-2.61%).

İlgili – Bitcoin fiyatında yeni düşüş ve 2 kritik destek: Güncel BTC teknik analizi

Ancak ADA coinde durum çok farklı. ADA fiyatı son 24 saatte yüzde 1.24 oranında yükselerek 0.45 dolardan işlem gördü. FED kararı sonrası uzmanlardan dikkat çeken dolar v Bitcoin yorumları...

Fed açıklamaları kripto sektörünü de etkiliyor

Kripto para piyasasının global piyasalardan bağımsız olması ve etkilenmemesi bekleniyordu. Uzun yıllardır da bu böyle kaldı. Ancak son dönemde hisse senetleri piyasası ile kripto para piyasası arasında bir korelasyon dikkat çekiyor.

Kısa süre önce Bitcoin ve Ethereum fiyatları Fed açıklaması ile bir kez daha düşmüştü. Bu düşüşte her iki büyük coin kritik seviyelerin altına geriledi ki halen de bu seviyelerden toparlanmış değil.

Bu arada Cardano’nun bu düşen piyasaya rağmen ayakta kalabilmesinin sebebi ise bu kripto para ile ilgili yaşanan son gelişmeler olabilir. ADA, temellerini güçlendirecek bir dizi adım atıyor.

İlgili – Büyük Cardano ağ yükseltmesi Vasil’e son destek Binance.US’den geldi!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: