Fed toplantısı öncesi çöken piyasada güçlü kalabilen tek kripto para

kripto piyasası
kripto piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fed toplantısı yaklaşırken kripto para piyasası global piyasalar ile birlikte gergin bir bekleyiş içinde. Ancak bir kripto para düşen piyasaya meydan okuyarak güçlü kalmayı başarıyor. Bu coinin hangisi olduğuna bakalım.


Fed toplantısı öncesi çöken piyasada güçlü kalabilen tek kripto para

Kripto para piyasasında TOP 20’de bulunan coinleri çoğu bugün (21 Eylül) kırmızı bölgede. Bunun başlıca sebebi global piyasaların Fed toplantısının sonucunu beklemesi. Bundan dolayı tüm piyasalarda gerin bir bekleyiş var. Kripto piyasasında TOP 20’de kırmızı olmayan tek coin ise Cardano (ADA).

Mesela, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC) fiyatları sırasıyla günlük bazda şu fiyatlara ve düşüş oranlarına sahipler: $19,005 (-1.41%), $1,338 (-1.12%) ve $0.727 (-2.61%).

İlgili – Bitcoin fiyatında yeni düşüş ve 2 kritik destek: Güncel BTC teknik analizi

Ancak ADA coinde durum çok farklı. ADA fiyatı son 24 saatte yüzde 1.24 oranında yükselerek 0.45 dolardan işlem gördü. FED kararı sonrası uzmanlardan dikkat çeken dolar v Bitcoin yorumları...

Fed açıklamaları kripto sektörünü de etkiliyor

Kripto para piyasasının global piyasalardan bağımsız olması ve etkilenmemesi bekleniyordu. Uzun yıllardır da bu böyle kaldı. Ancak son dönemde hisse senetleri piyasası ile kripto para piyasası arasında bir korelasyon dikkat çekiyor.

Kısa süre önce Bitcoin ve Ethereum fiyatları Fed açıklaması ile bir kez daha düşmüştü. Bu düşüşte her iki büyük coin kritik seviyelerin altına geriledi ki halen de bu seviyelerden toparlanmış değil.

Bu arada Cardano’nun bu düşen piyasaya rağmen ayakta kalabilmesinin sebebi ise bu kripto para ile ilgili yaşanan son gelişmeler olabilir. ADA, temellerini güçlendirecek bir dizi adım atıyor.


İlgili – Büyük Cardano ağ yükseltmesi Vasil’e son destek Binance.US’den geldi!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Fed toplantısı öncesi çöken piyasada güçlü kalabilen tek kripto para
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.