BTC : 79315 ₺ ETH : 1.733 ₺ XRP : 43.28 ₺ LTC : 7.708 ₺ USDT : 322.7 ₺ XLM : 0.2243 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İngiliz Maliye Bakanı Dengeli Düzenleme Çağrısında Bulundu

İngiliz Maliye Bakanı Dengeli Düzenleme Çağrısında Bulundu

İngiliz Maliye Bakanı Dengeli Düzenleme Çağrısında Bulundu
0

İngiltere hükümet yetkilileri, perşembe günü  kripto para inceleme komisyonunun kurulduğunu açıklamıştı. Maliye Bakanı John Glen, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “En doğru düzenlemeleri  yapmaya çalışıyoruz.”dedi. Hükümet düzenlemeleri ile doğru  doğru ele alırsa, Londra’da “gelişen” bir kripto para ekosistemi  olabileceğini söyledi.

Düzenlemelerde Dengeli Olunmalı

Bakan Glenn, Kripto para birimleri İngiltere ekonomisi için bir risk oluşturmuyor ve sektöre ait her türlü düzenleme “orantılı” olacak dedi.

İngiltere Başbakanı Philip Hammond , Perşembe günü Hazine, İngiltere Merkez Bankası ve yetkili düzenleyici kurum olan Financial Conduct Authority temsilcilerinden oluşan yeni bir kripto para komisyonunun oluşturulduğunu duyurdu . Hammond, komisyonun görevi “kripto varlıklar üzerindeki riskleri yönetmenin yanı sıra, potansiyel faydaları incelemek” olduğunu söyledi.

kripto-para-duzenleme
John Glenn

 

koinmedya_brave

Perşembe günü gerçekleşen Fintech konferansında konuşan John Glen, gazetecilere sorularını yanıtladı: “Büyük bir heyecan, biraz tatsızlık ve aynı zamanda bazı yanlış anlaşılmalar görüyoruz. Konu hakında bilgi eksiklerimiz var, doğru tanımlamayı bulmaya çalışıyoruz.” ” doğru düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz” dedi

Geçen yıl kripto para  popülaritesinde hiç olmadığı kadar bir patlama yaşandı. Küresel pazar 300 milyar doları aştı. Dünyanın bir çok yerinde düzenleyiciler ve hükümetler, bu hızlı büyümeye ayak uydurmaya çalışıyor.

 

Glen,

“Mesele şu ki, yeni teknoloji fırsatları ve riskleri beraberinde getiriyor, dengeli düzenlemelere ihtiyacımız var. Doğru düzenlemeler ile Londra’nın, istikrarlı  gelişen bir kripto para borsa merkezi olamasını sağlayabilir” dedi.

Kripto para borsaları ABD ve Asya’da büyüdü, ancak Londra kriptopara borsası konusunda henüz anlamlı bir İngiliz oyuncu yok .

En büyük borsalar günde yüz milyonlarca doların üzerine hacim üretiyor. İsviçre ve Cebelitarık gibi bazı bölgeler , gelişmekte olan endüstriden pay elde etmek için düzenlemeler ile uyum sağladı. ABD ve Çi

n gibi ülkeler, dolandırıcılık ve güvenlik konusunda  düzenlemeler yapmaya çalışıyor.

Glen şöyle dedi: “Bence, hükümet olarak hareket etmeden önce bunu değerlendirmek için uygun, doğru, ama orantılı gitmeliyiz” dedi

Maliye bakanı, komisyonun “kısa sürede” erken bulguları meclise iletilmesini beklediğini söyledi.

Hükümet “bu alana çok fazla ilginin ve etkinliğin bilincinde” olduğunu belirtti.