BTC : 65051 ₺ ETH : 1617 ₺ XRP : 1.423 ₺ LTC : 318.1 ₺ USDT : 6.793 ₺ XLM : 0.5113 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri HitBTC Borsası John McAfee’nin Hedefinde

HitBTC Borsası John McAfee’nin Hedefinde

HitBTC Borsası John McAfee’nin Hedefinde
0
huobi_koinmedya
HitBTC borsası son günlerde zor durumda. Cybersecurity öncüsü John McAfee, görünüşe göre popüler kripto para borsası HitBTC şifreleme sistemine karşı bir kampanya başlattı. Şirketin topluluğun çıkarlarıyla uyumlu olmadığını ve “fakirlere gerçekten yardım etmediğini” iddia etmesi bunun bir göstergesi.


HitBTC Borsası John McAfee’nin Hedefinde

McAfee çok sayıda tweetle HitBTC borsasına savaş ilan etti ve 845.000 den fazla sayıdaki takipçisine kripto para borsası aleyhinde tweet atmaya başladı. Başlangıç noktası biraz gerişti fakat “milyonlarca fakir insanın çilesini arttırdığı” için borsayı boykot çağırısında bulundu.

Devam eden tweetlerinde John McAfee borsanın “en kötüsü” olduğunu ve topluluğun merkezileşmiş kripto para borsalarını devirmek için bir araya gelmesi gerektiğini söyledi. Bir kripto projesi olan TokenPay için, HitBTC platformunda bir coinin listelemek için 500.000$ dan fazla para alıyor.

Tweetlerinde McAfee kendisinin bu kripto para borsasının fakir insanlara yardım ettiğini ve “dünyadaki tek ücretsiz sağlık hizmetine” erişimi geliştirmeye yardımcı olduğunu ispatlayana kadar onun en kötü düşmanı olacağını ekledi.

koinmedya_brave

Kripto para borsası üzerindeki araştırmalar, çok sayıda kullanıcının hesaplarındaki fonlara erişemediklerinden şikayetçi olduğunu gösterdi. Bu durumu borsayı topluluk içinde açıkça tartışmalı hale getiriyor. Bazı şikayetler Aralık’tan beri devam ediyor.

CryptoGlobe’un haberine göre, şirket şu anda Karma Group’un yasal işlemleri ile karşı karşıya. İddiaya göre borsa Karma Group projesinin tokenlerini listelemenin de içinde bulunduğu çeşitli hizmetler için 527 ETH (yayın tarihinde değeri 233.000$ dan fazla) almış. Ancak HitBTC bu anlaşmanın gereklerini yerine getirmemiş.

McAfee’nin HitBTC borsası aleyhindeki kampanyası McAfee Crypto Ekibi üyelerinen Jimmy Watson’un borsadaki hesabının dondurulmuş olduğunu görmesiyle başlamış gibi görünüyor. Jimmy Watson “McAfeeExecutive” kullanıcı adıyla hesabının dondurulduğunu Twitter’da duyurmuştu.

Watson’ın aktardığına göre borsa ekibi problemi çözmek için onu aramış. Ancak filmin sonu yeterince güzel bitmemiş ki sonrasında Watson HitBTC’yi “güvenilmez ve kripto topluğu için geriye doğru bir adım” olarak nitelendirmiş.

koinmedya_brave

Bitcoin’in fiyat düşüşü hakkında yakın zamanda haklı çıkan McAfee Bitcion boğası olarak biliniyor. Yakın zamanda Bitfi ile “gerçekten hacklenemez kripto para donanım cüzdanı” lansmanı için ortaklık kurdu. İddiaya göre satışa başladıktan saatler sonra tükendi.

Japonya finansal düzenleyicilerinin getirdiği düzenlemelere bir cevap olarak HitBTC Japon kullanıcılara kendi platformunu kullanmayı yasakladı. Bu yılın üçüncü çeyreğinde Japonya’da yeni bir lisanslı alt kuruluş kurmayı planlıyor.