Loading...
btc
BTC
-0.29%
Bitcoin
64.782,04 USDT
eth
ETH
-1.09%
Ethereum
3.521,74 USDT
bch
BCH
0.7%
Bitcoin Cash
391,68 USDT
xrp
XRP
-0.36%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.54%
Litecoin
74,17 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,30 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
134,47 USDT
avax
AVAX
2.79%
Avalanche
27,69 USDT
ada
ADA
-0.06%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-1.9%
Poladot
5,69 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.5%
Shiba Inu
0,00 USDT

Gnosis nedir ve geleceği nasıl? Güncel GNO coin haber ve gelişmeleri

Gnosis nedir ve geleceği nasıl? Güncel GNO coin haber ve gelişmeleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Gnosis (GNO), kripto para piyasasının da dışına taşan bir kullanım alanına sahip proje. Kullanıcılar bu protokol üzerinden istedikleri olay ya da keyfi bir şey konusunda tahmin ve spekülasyonların yapıldığı piyasalar kurabilir. GNO token ise bu süreçlerin işlemesini sağlayan kripto para. Gnosis ve GNO coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Gnosis (GNO) nedir?

Gnosis, Ethereum blockchain üzerinde kurulmuş açık kaynak bir merkezsiz tahmin piyasası olarak tanımlanabilir. Kullanıcılar, herhangi bir olay veya keyfi sonuç hakkında spekülasyon yapabilecekleri pazarlar oluşturabilirler.

Gnosis, Ethereum protokolünü kullanarak güvenli ve şeffaf bir ekosistem garantisi verebiliyor. Gnosis protokolü, dünyanın en verimli tahmin aracını sağlayarak ve tahmin piyasaları için küresel bir standart belirleyerek, buradaki paradigmayı değiştirmeyi amaçlıyor.

İlgili – Loopring nedir ve geleceği nasıl? Güncel LRC coin haber ve gelişmeleri

Gnosis (GNO) nasıl çalışıyor?

Gnosis nedir ve geleceği nasıl? Güncel GNO coin haber ve gelişmeleri

Gnosis, GNO kullanıcıları için 3 farklı ürün öneriyor. Bu 3 ürün de 3 farklı katman kullanarak kullanıcılara daha iyi bir deneyim sağlamaya çalışıyor.

  • Gnosis Çekirdek Katmanı
  • Gnosis Hizmet Katmanı
  • Gnosis Uygulama Katmanı

Gnosis Çekirdek Katmanı (Gnosis Core Layer), Gnosis platformu için temel akıllı sözleşmeler sağlıyor. Gnosis Hizmet Katmanı (Gnosis Service Layer) tüketici uygulamaları için kaynaklar sunuyor ve sohbet robotları ile stabil coinler gibi araçlar için kullanılıyor. Son olarak, Gnosis Uygulama Katmanı (Gnosis Applications Layer) öncelikle belirli tahmin pazarlarını veya belirli müşteri segmentlerini hedefleyen son kullanıcı araçlarını içeriyor. Bu uygulamaların bazıları Gnosis tarafından geliştirilirken, bazıları da üçüncü taraf tarafından yapılıyor.

Gnosis’in tahmin pazarı Apollo Network, bir kullanıcının herhangi bir keyfi olay için, diğer kullanıcıların sonuç üzerinde spekülasyon yapmak için pozisyon alıp satabileceği bir pazar oluşturmasına olanak tanıyor.

İlgili – VeThor Token nedir ve geleceği nasıl? Güncel VTHO haber ve gelişmeleri

Gnosis (GNO) coin nedir?

Gnosis ağının yerel kripto parasının ismi GNO token. Bu token, ağın devamlılığı ve işlemesini sağlıyor. GNO’ya sahip olmak kullanıcılara, GNO akıllı sözleşmeleri kullanma, ağda işlem yapma ve yönetimle ilgili oy verme olaylarına katılma imkanı sağlıyor.

GNO coin uzun süre dip seviyelerde işlem gördükten sonra 2021 yılının sonuna doğru yeni bir büyük ralli başlattı. Sonuç olarak yeni bir tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti. Ocak 2022’ten bu yana ise piyasa değerine göre en büyük 100 coin arasında yer alan kripto paralardan biri haline geldi. Son aylardaki düşüşlere rağmen Haziran 2022’de en büyük 94. kripto para.

  • GNO tokenin tüm zamanların en yüksek değeri (ATH): 1,088 dolar (16 Kasım 2021)
  • GNO tokenin en düşük değeri: 7.05 dolar (13 Mart 2020)
  • Maksimum arz: 10,000,000 GNO
  • Toplam arz: 3,000,000 GNO
  • Dolaşımdaki arz: 2,579,588 GNO (Haziran 2022 itibariyle)

Gnosis nedir ve geleceği nasıl? Güncel GNO coin haber ve gelişmeleriGnosis (GNO) coin grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Gnosis (GNO) coin fiyatı son birkaç aydaki şiddetli volatilitesi ve iniş çıkışları ile dikkat çekiyor. Mayıs ve Haziran döneminde piyasa genelinde olduğu gibi büyük bir çöküş yaşıyor. Ancak hala 2019 – 2020’in ayı piyasası seviyelerine geri dönmedi.

Kaynak

İlgili – Fetch.ai nedir ve geleceği nasıl? FET coin fiyat, haber, yorum ve beklentiler

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.