1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin dibe yaklaştı mı? Ünlü analist açıkladı

Bitcoin dibe yaklaştı mı? Ünlü analist açıkladı

Bitcoin dibe yaklaştı mı? Ünlü analist açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’deki kırmızı tablonun sonu geldi mi? Lider kripto para birimi için en güncel dip yorumu ünlü analistten geldi. Detaylar ve BTC’ye ilişkin teknik veriler yazımızda.

Bitcoin dibe yaklaştı mı? Ünlü analist açıkladı

Lider kripto para birimi Bitcoin, uzun süredir yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratan bir düşüş yaşıyor. BTC, son 7 günde %30 değer kaybetti. Geçtiğimiz gün Fed’in faiaz kararının ardından yönünü yukarı doğru çevirmiş ancak yüksek seviyeleri tutmayı başaramamıştı.

Bitcoin, 2021 yılının kasım ayından bu yana değerinden %70’e yakın kaybetti. Kripto para Ocak 2021’deki seviyelerine çekilirken kripto piyasasının toplam değeri de 1 trilyon doların altına geriledi.

İlgili:Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Ünlü analist Rekt Capital, Bitcoin’deki düşüşün nerede son bulacağına dair analizlerini 300 binden fazla takipçisi bulunan sosyal paylaşım platformu Twitter’daki hesabından yaptı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Analist, Bitcoin’in Mart 2020’den bu yana ilk kez 200 haftalık hareketli ortalamasını geçtiğini söyledi. Rekt Capital’e göre Bitcoin’in bir miktar daha aşağı çekileceği görülüyor.

Bitcoin dibe yaklaştı mı? Ünlü analist açıkladı

 

“BTC’nin bir ayı piyasası dibi oluşturmak için gerekli olan aşırı korku, belirsizlik ve maksimum karamsarlık duygularına karşılık vermek için daha da derine inmesi gerekebilir.”

Rekt Capital ayrıca Bitcoin’in Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 2015 ve 2018 ayı piyasalarının diplerinde en son görülen seviyelere yaklaştığını da belirtiyor. Bu da analistin BTC’nin biraz daha düşeceği tezini destekliyor.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 21,140 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %2,41 değer kaybetti. BTC’nin piyasa değeri 402 milyar dolara gerilerken altcoinlerdeki değer kaybı ile birlikte dominasyon oranı %44,3 olarak oluştu.

İlgili: Bitcoin teknik anlalizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin dibe yaklaştı mı? Ünlü analist açıkladı

 

Kaynak

 

Etiketler: