Loading...
btc
BTC
0.49%
Bitcoin
64.457,60 USDT
eth
ETH
-0.27%
Ethereum
3.508,92 USDT
bch
BCH
0.55%
Bitcoin Cash
385,06 USDT
xrp
XRP
-0.1%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.09%
Litecoin
74,10 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
587,50 USDT
sol
SOL
1.54%
Solana
136,67 USDT
avax
AVAX
-8%
Avalanche
25,28 USDT
ada
ADA
0.15%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-0.14%
Poladot
5,60 USDT
doge
DOGE
0.26%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Elon Musk’a 258 milyar dolarlık Dogecoin dolandırıcılığı davası şoku

Dogecoin pump yaptı! Sırada Shiba Inu mu var?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Zaman zaman kripto para Dogecoin’e olan desteği ile biline Tesla CEO’su Elon Musk aleyhinde 258 milyar dolarlık bir dava açıldı. Burada Musk’ın “Dogecoin Kripto Piramit Şeması” dolandırıcılığı işlettiği iddia ediliyor. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Elon Musk’a 258 milyar dolarlık Dogecoin dolandırıcılığı davası şoku

Tesla CEO Elon Musk aleyhinde 258 milyar dolarlık bir dava açıldı. Burada ünlü girişimci “Dogecoin’e destek için piramit türü bir dolandırıcılık şeması” yürütmekle suçlanıyor. Davayı bir Dogecoin yatırımcısı açtı. Aynı kişi Musk’ın şirketleri Tesla ve SpaceX’i mahkemeye verdi. Dogecoin son yıllarda yatırımcılar arasında popüler olan bir kripto para. Musk, geçen sene Tesla araçları için Dogecoin ödemeleri kabul edeceğini açıklamıştı. Bunun üzerine kripto para DOGE da büyük popülerlik kazanmıştı.

İlgili – Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

Söz konusu dava başvurusu, davacı Keith Johnson tarafından Manhattan mahkemesine yapıldı. Burada elektrikli otomobil şirketi Tesla Inc ve uzay turizmi şirketi SpaceX’in, Dogecoin’i öne çıkararak fiyatını yükselttiği ve ardından da çöküşüne izin verdiği iddiaları yer alıyor.

Dogecoin teknik analizi: DOGE fiyatında düşüş bitti mi?

Keith Johnson, bir Dogecoin yatırımcısı olarak para kaybettiğini söylüyor. Ayrıca kendisini, “Dogecoin Kripto Piramit Şeması” tarafından “dolandırılan bir Amerikan vatandaşı” olarak adlandırıyor. Mahkemeye şikayet başvurusunda şöyle deniliyor:

“Dava edilenler, 2019 yılından bu yana Dogecoin’in hiçbir değeri olmadığını biliyor ama buna rağmen Dogecoin’i öne çıkararak işlemlerden kazanç sağladılar. Musk, dünyanın en zengin adamı ismini kullanarak Dogecoin Piramit Şeması işleterek ve manipüle ederek buradan kazanç sağladı ve eğlendi.”

İlgili – Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Johnson, mahkemeye başvurusundan Warren Buffett, Bill Gates ve diğer ünlü isimlerin yorumlarına yer vererek kripto paraların değerini sorguluyor. Davanın aynı zamanda toplu bir dava olarak kabul edilmesi isteniyor. 2019 yılından bu yana Dogecoin yatırımlarından zarar eden herkesin adına yapılmış bir dava olarak.

Davacı aynı zamanda Dogecoin’deki satışların Musk’ın “Saturday Night Live” programına çıktığı gece başladığını iddia ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.