Kazakistan’tan kripto para hamlesi, ikinci El-Salvador mu geliyor?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kazakistan’dan çok önemli kripto para hamlesi geldi. Kazakistan, Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanıyan El-Salvador’dan sonra bu alanda ikinci ülke olma yolunda ilerliyor. Kazakistan’da vatandaşlar banka hesaplarında kripto para tutabilecekler.

Kazakistan’tan kripto para hamlesi, ikinci El-Salvador mu geliyor?

Kazakistan, Astana Uluslararası Finans Merkezi bünyesinde kripto para pilot projesi başlattı. Pilot proje kapsamında, kripto para borsaları, Finans Merkezi dahilinde bazı yerel bankalarla işbirliği yaparak işlemlerine devam edebilecekler.

Pilot uygulamanın duyurusu Kazakistan, Dijital Gelişim, Inavasyon, Uzay ve Havacılık Bakanlığı tarafından açıklandı.

Bilindiği gibi Kazakistan, kripto para madenciliğinde oldukça önemli bir merkez konumunda. Şimdi ise kripto paraların ülkede uyumunu artıracak daha büyük bir adım atılmış oldu. Uygulamanın Binance CEO’su CZ’nin ülke ziyareti sonrası yaşanması da dikkat çekici.

Binance CEO Visits Kazakhstan, Promises Assistance in Developing Crypto  Industry - The Astana Times

Uygulama çerçevesinde kripto para borsaları ve bankalar arasında bir işbirliği protokolü imzalanacak. Kazakistan finans ve ekonomi bakanlıklarının da temsil edileceği protokol çerçevesinde. Kullanıcılar, borsalardan aldıkları kripto paraları bankalarda tutabilecekler. Uygulama 2022 yılı sonuna kadar devam edecek.

Geçtiğimiz Mayıs’ayında Kazakistan hükumeti, kripto para madencilerinden vergi alınması konusunda bir yasa çıkararak konuyu legal düzleme taşımıştı.

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar


İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kazakistan’tan kripto para hamlesi, ikinci El-Salvador mu geliyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.