1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kazakistan’tan kripto para hamlesi, ikinci El-Salvador mu geliyor?

Kazakistan’tan kripto para hamlesi, ikinci El-Salvador mu geliyor?

Kazakistan’tan kripto para hamlesi, ikinci El-Salvador mu geliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kazakistan’dan çok önemli kripto para hamlesi geldi. Kazakistan, Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanıyan El-Salvador’dan sonra bu alanda ikinci ülke olma yolunda ilerliyor. Kazakistan’da vatandaşlar banka hesaplarında kripto para tutabilecekler.

Kazakistan’tan kripto para hamlesi, ikinci El-Salvador mu geliyor?

Kazakistan, Astana Uluslararası Finans Merkezi bünyesinde kripto para pilot projesi başlattı. Pilot proje kapsamında, kripto para borsaları, Finans Merkezi dahilinde bazı yerel bankalarla işbirliği yaparak işlemlerine devam edebilecekler.

Pilot uygulamanın duyurusu Kazakistan, Dijital Gelişim, Inavasyon, Uzay ve Havacılık Bakanlığı tarafından açıklandı.

Bilindiği gibi Kazakistan, kripto para madenciliğinde oldukça önemli bir merkez konumunda. Şimdi ise kripto paraların ülkede uyumunu artıracak daha büyük bir adım atılmış oldu. Uygulamanın Binance CEO’su CZ’nin ülke ziyareti sonrası yaşanması da dikkat çekici.

Binance CEO Visits Kazakhstan, Promises Assistance in Developing Crypto  Industry - The Astana Times

Uygulama çerçevesinde kripto para borsaları ve bankalar arasında bir işbirliği protokolü imzalanacak. Kazakistan finans ve ekonomi bakanlıklarının da temsil edileceği protokol çerçevesinde. Kullanıcılar, borsalardan aldıkları kripto paraları bankalarda tutabilecekler. Uygulama 2022 yılı sonuna kadar devam edecek.

Geçtiğimiz Mayıs’ayında Kazakistan hükumeti, kripto para madencilerinden vergi alınması konusunda bir yasa çıkararak konuyu legal düzleme taşımıştı.

Canlı BTC fiyatı: $ 23,365.26

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: