fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. VeThor Token nedir ve geleceği nasıl? Güncel VTHO haber ve gelişmeleri
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

VeThor Token nedir ve geleceği nasıl? Güncel VTHO haber ve gelişmeleri

VeThor Token nedir ve geleceği nasıl? Güncel VTHO haber ve gelişmeleri
0

VeThor Token (VTHO), çift tokenli bir yapıya sahip VeChain blockchainin bir parçası. VTHO, bu projede önemli görevler üstleniyor.


VeThor Token nedir?

VeThor Token, VeChainThor halka açık blockchainin yönetimindeki 2 tokenden biri. 2015 yılında faaliyete başlayan VeChain, 2018 yılında yeniden markalaşma süreci yaşamıştı. Platformun yerek kripto parası VeChain Token (VET). VeThor Token (VTHO) ise blockchainin genel işlevselliğinde önemli bir rol oynuyor.

Kısacası, VeChain platformu çift tokenli bir ekosisteme sahip. VeThor Token de bu önemli projenin bir parçası.

İlgili – Vechain (VET) nedir, nasıl alınır? Geleceği var mı?

VeThor Token (VTHO) nedir?

VeThor Token (VTHO), bir VIP-180 Standard tokeni ve VeChainThor blockchain kullanmanın maliyetini temsil ediyor. Dahası, birincil amacı blockchain süreçleri ve işlemlerini kolaylaştırmaktır. Esasen ise ağın akıllı sözleşme katmanını temsil ediyor.

VeThor Token, VeChain ekosistemindeki ana ödeme aracı olarak görev yapıyor. Aynı zamanda ağın gaz para birimini de temsil ediyor. Ağ üzerinde yapılan her işlem için VTHO gerekli. Buna ek olarak ağ üzerinde akıllı sözleşmelere veri göndermek için de kullanılıyor. Tüm işlemler ve akıllı sözleşme işlemleri, VeThor Token kullanılarak gerçekleştiriliyor.

VeThor Token nedir ve geleceği nasıl? Güncel VTHO haber ve gelişmeleri

VeThor Token (VTHO) 2021 yılı grafiği Kaynak: CoinMarketCap

VeThor Token (VTHO), CoinMarketCap’te piyasa değerine göre ilk 200 coin arasında yer alıyor. Piyasa değeri 399,763,725 dolar olan VTHO’nun toplam arzı ise 41,133,635,105 token.

Kripto para şu an Binance, Bitrue, BigONE, Gate.io ve MXC.COM gibi kripto para platformlarında işlem görüyor.

VET ve VTHO ilişkisi nasıl çalışıyor?

VeChain ağında VTHO olmadan hiçbir işlem yapılamaz. Ancak diğer yandan VET olmadan da VTHO olmazdı. Bu çift tokenli sistemin nasıl çalıştığına ve VET – VTHO ilişkisinin nasıl olduğuna daha ayrıntılı bakalım.

VeThor Token (VTHO), VeChain Token (VET) kullanılarak oluşturuluyor. VET bulundurarak VTHO oluşturabilirsiniz. Bir anlamda bakiyenizde VET sahibi olmakla VTHO kazanıyorsunuz.

Diğer yandan ise VET ve VTHO birbirine bağlı ve birbirinden bağımlı iki kripto para. VET olmadan VTHO olmazdı. Aynı zamanda VTHO olmadığında da VET işlemlerini gerçekleştirmek için işlem ücretleri ödenemiyor.

Özet olarak VET ve VTHO

VeThor Token nedir ve geleceği nasıl? Güncel VTHO haber ve gelişmeleri

VeThor Token ve VeChain Token’i anlatan infografik

  • VeChain Token (VET): Diğer kripto paralar gibi değer saklama ve değer transferinde kullanılıyor.
  • VeThor Token (VTHO): Bir “enerji tokeni” olarak nitelendiriliyor ve ağdaki işlemlerin gaz ücretlerini ödemede kullanılıyor.

Kaynak

Daha fazla coin incelemesi

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.