1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. Ethereum balinalarından son iki yılın en yüksek rakamı!

Ethereum balinalarından son iki yılın en yüksek rakamı!

Ethereum balinalarından son iki yılın en yüksek rakamı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Populer bir kripto analiz firması, Ethereum balinalarının 2020’den bu yana kaydedilen en yüksek akümülasyon oranına ulaştığını ortaya koydu.

Ethereum balinalarından dev akümülasyon!

Populer bir kripto analiz firması olan Santiment, Ethereum (ETH) balinalarının 2020’den bu yana kaydedilen en yüksek alımı yaptığını tespit etti.

 

Ethereum balinalarından son iki yılın en yüksek rakamı!

 

İlginizi çekebilir:

Santiment’e göre, yüksek sermayeli Ethereum yatırımcıları büyük oranda ETH topluyor. Platform, en son 2020’de buna benzer kaydedilen son akümülasyonun, ETH’de yaklaşık bir ay gibi bir süre içinde %50’lik bir ralliyi tetiklediğini söylüyor.

“Ethereum’da aktif köpekbalığı ve balina adresleri, bir yıl önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerinin dörtte birinden daha az fiyatlarla biriktirmeye devam ediyor. Ekim-Kasım 2020’de bu 100 ila 100.000.000 ETH tutan adresler, ETH’nin 5 haftada %50’lik bir yükseliş kaydetmesine yardımcı oldu.”

https://twitter.com/santimentfeed/status/1595534440419188751

 

Bu arada yine KoinMedya olarak da bahsetiğimiz gibi, haftanın başlarında Santiment, ETH balinalarının sadece bir günde 1.03 milyar dolar değerinde Ethereum aldığını ortaya koydu. Ve tek bir günde yapılan bu alım, geçen yıl en büyük balina grubu tarafından kaydedilen en büyük beşinci akümülasyon olarak kayıtlara geçti.

İlgili: Ethereum balinalarından müthiş akümülasyon! Sadece bir günde…

Analiz firması ayrıca, populer bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum’un, stablecoin kullanımı açısından piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlıkla rekabet etmeye başladığını belirtiyor.

Santiment’e göre, Ethereum ağındaki stabilcoin kullanımı Arbitrum’u gölgede bıraksa da Arbitrum’da dolara sabitlenmiş sanal varlıkların kullanımı son zamanlarda iki katına çıktı. Ethereum üzerindeki dolara sabitlenmiş sanal varlıkların kullanımı ise, Arbitrum’a kıyasla az bir artış kaydediyor.

(Ethereum, yazımızı yayınladığımız sırada %2 artışla 1.197 dolardan işlem görüyor.)

İlgili: Ethereum fiyatının yükseliş için kırması gereken kritik bölge: Güncel ETH teknik analizi