Bitcoin boğa koşusu ne zaman? – Analist tarihsel dip modeli ile yanıtladı!

Bitcoin boğa koşusu ne zaman? - Analist tarihsel dip modeli ile yanıtladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında uzun süren bir düşüş döneminin ardından, varlıklarının çoğu Bitcoin ile birlikte kayda değer kazançlar elde etmeye devam ediyor. Peki Bitcoin boğa koşusu ne zaman başlayacak?

Bitcoin boğa koşusu ne zaman başlayacak?

Piyasada genel itibari ile olumlu fiyat hareketleri gözlemlenirken, kripto uzmanları, Bitcoin (BTC) için yükseliş trendi anlamına gelebilecek ilginç bir model gözlemledi.

Popüler bir kripto analisti tarafından yapılan bir analize göre, Bitcoin şu anda, 2015’te bir önceki dip seviyesinin oluşmasını sağlayan yapıya benzer paterni takip ediyor. Bu da en büyük dijital varlık için “büyük bir boğa koşusu” olabileceği anlamına geliyor. Peki Bitcoin boğa koşusu ne zaman başlayacak?

İlginizi çekebilir:

Bu iki Bitcoin grafiği arasındaki benzerlikler neler?

Trader Tardigrade olarak tanınan analist, 23 Kasım’da oldukça dikkat çekici bir grafik yayınlandı.

 

Bitcoin boğa koşusu ne zaman? - Analist tarihsel dip modeli ile yanıtladı!

 

İlginizi çekebilir:


 

Uzmanın belirttiği gibi, bu grafikte birbirine çok benzeyen iki gösterge öne çıkıyor: 

“1. Tersine çevrilmiş ve Logaritmik MACD (Hareketli Ortalamaların Uyumu/Uyumsuzluğu) sıfır çizgisinin üzerine çıkıyor.”

 2. BTC, daha önceki döngünün zirvesinde aylık mumun üst fitilinin oluşturduğu destek bölgesine düşüyor.”

Buna göre şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor:

“Bunları devasa bir BOĞA KOŞUSU takip ediyor.”

Aynı zamanda, bir başka popüler kripto analisti olan Mustache de Bitcoin’in gelecekte bir boğa koşusu daha yapabileceği görüşünü dile getirdi. Analist, bu sonuca, geçmişe kadar uzanan ve RHODL oranını [gerçekleşen HODL değeri] daha detaylı gözlemleyen tarihsel bir analizle varıyor.

 

 

Ve Bitcoin tarihinde her ne zaman RHODL, yeşil bölgeden ayrılsa; boğa piyasanın başladığını ve dibin oluştuğunu söylüyor.

Ayrıca kripto analiz platformu CryptoQuant analistlerinden CoinLupin, “birçok insan zararına satış yapıyor, bu da dibi gösterebilir” dedi. Ancak analist, “bu da dahil olmak üzere tüm döngüdeki yatırımcıların yarısından fazlası, para kaybettiğinde gerçek dip olur” şeklinde bir yorum daha ekledi.

“Elbette, kısa vadeli panik, kısa vadeli bir toparlanmaya neden olabilir. Ama uzun vadede devam eder mi? Henüz bilmiyorum.”

 

Bitcoin boğa koşusu ne zaman? - Analist tarihsel dip modeli ile yanıtladı!

 

Ancak daha önce Ocak 2022’den beri Bitcoin’in 3 günlük süper trend göstergesini takip eden teknik analist Matthew Hyland, ayı piyasasından çıkmak için boğaların yaklaşık 20.200$’a ulaşması gerektiğini iddia ediyor.

Bu arada Bitcoin, kripto uzmanı Michaël van de Poppe’nin bahsettiği 17.500 – 18.000$’a doğru yükseliş için ihtiyaç duyduğu kritik direnç seviyesinden geri çevriliyor. Yazımızı yayın hazırladığımız sırada ise Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 16.588 dolardan işlem görüyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin boğa koşusu ne zaman? – Analist tarihsel dip modeli ile yanıtladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.